Dobre i tanie kombi – czy takie auto istnieje?

5 listopada 2022 | Kompan

Auta w wariancie kombi to prawdziwy hit polskich dróg. I to nie tylko dlatego, że stały się one niekwestionowanym bohaterem wielu internetowych żartów, ale również dlatego, że… są po prostu funkcjonalne. Zresztą wielu polskich kierowców (nie tylko spod znaku Passata) uważa, że nadwozie kombi to jedno z najlepszych motoryzacyjnych rozwiązań.

Samochody typu kombi — czym się wyróżniają?

Każdy, kto choć trochę zna się na motoryzacji, wie, że pojazdy z nadwoziem kombi mają dość oryginalną, mocno wydłużoną bryłę. Takie rozwiązanie nie jest zresztą przypadkowe, podobnie jak sama linia pojazdu. Jest ona (praktycznie aż do samego końca) pociągnięta na tej samej wysokości, dzięki czemu pojazd z tym nadwoziem jest po prostu bardziej pojemny. Nawiązując do tytułu, dobre i tanie kombi istnieje, gdyż… nadwozie to właśnie takie jest. Wystarczy spojrzeć na dwie rzeczy — cenę i opinie użytkowników. Nawet używane kombi są dostępne w relatywnie dużych cenach, co świadczy o ich jakości i niezawodności. A jeśli chodzi o opinie dotyczące tych pojazdów, to z reguły są one bardzo korzystne. Dziś kombi jest uważane za typowy samochód rodzinny, choć trzeba przyznać, że w tej kategorii olbrzymią popularnością cieszą się też nowoczesne i komfortowe minivany.

Dlaczego warto mieć auto z nadwoziem kombi?

Dostępne auto kombi na zamówienie to wciąż autentyczne marzenie wielu kierowców. Dlaczego?

  1. Pojemność. Krążą legendy o tym, ile może pomieścić w sobie samochód kombi. Kilka walizek, toreb podróżnych i wózków dziecięcych to absolutny standard w tej kategorii pojazdów.
  2. Niezawodność. Nadwozie kombi doskonale przenosi drgania. Owszem, nie zapewni tak wysokiego komfortu, jak minivan, ale za to sprawdzi się w trakcie jazdy po trudnym i wymagającym terenie.
  3. Możliwość rozbudowy. Tak długie podwozie samo prosi się o montaż relingów dachowych. Jeszcze więcej przestrzeni na bagaż to cecha, która zadowoli rodziny i paczki przyjaciół.
  4. Komfort. Tylne fotele aut z nadwoziem kombi zapewniają dużo więcej przestrzeni niż fotele w układzie hatchback. Dobre i tanie kombi to nie tylko funkcjonalność, ale też i wygoda.

Skąd sprowadzić auto z nadwoziem kombi?

Na polskim rynku motoryzacyjnym samochodów w tym układzie podwozia jest stosunkowo niewiele. Prawdziwą „ojczyzną” tych pojazdów jest Francja i Niemcy. Auta te cieszyły się bardzo dużą popularnością również w USA, ale szczyt popytu na nie to głównie lata 60. i 70. ubiegłego wieku. Sprowadzanie aut z Niemiec na zamówienie to ciekawa opcja, gdyż na niemieckim rynku motoryzacyjnym jest w sprzedaży znacznie więcej tych aut. Poza tym Niemcy nie są zmuszeni (głównie przez poziom życia) na maksymalne wydłużanie czasu eksploatacji pojazdu.

Jakie pojazdy warto sprowadzać?

Można powiedzieć, że istnieje kilka sprawdzonych modeli aut kombi, które warto polecić każdemu, kto wcześniej nie miał do czynienia z tymi pojazdami.

  1. Volkswagen Passat — to auto-legenda, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Wręcz kultowym modelem Passata była wersja B5, ale z racji tego, że jej produkcję zakończono w 2005 roku, wielu kierowców przesiada się na B6.
  2. Audi A6 – to kolejny samochód, przed którym należy chylić czoła. Model ten jest w produkcji od 1994 roku. Od tego czasu powstało wiele jego wariantów, w tym Audi AllRoad o podwyższonym prześwicie.
  3. Peugeot 508 – to samochód, który pod względem rozmiarów doskonale wpisuje się w ideę podwozia kombi. Jego długość to aż 4,8 metra, w związku z czym sprowadzanie samochodu o tak dużych rozmiarach to oznaka luksusu.

Podsumowując, nawet najlepszy handlarz samochodami będzie miał problem ze znalezieniem funkcjonalnego odpowiednika samochodów typu kombi. I właśnie to świadczy o ich klasie.

 

Planujesz zakup auta i chcesz mieć pewność dobrego wyboru?

Porozmawiaj z nami na temat zakupu i dowiedz się, na co zawrócić uwagę podczas wyboru auta. 

Wyślij formularz i otrzymaj 3 zweryfikowane oferty auta, którego szukasz!