Jak sprawdzić przebieg auta z Niemiec, jak sprawdzić przebieg sprowadzonego samochodu?

22 września 2018 | carforfriend

Jak sprawdzić przebieg auta z Niemiec Do Polski każdego roku trafia kilkaset tysięcy używanych samochodów. Jak pokazują statystyki, w ponad połowie przypadków są to auta z Niemiec. Wciąż obserwujemy wzmacnianie się tego trendu i nic nie wskazuje na to, aby ta tendencja w najbliższych latach miała się zmienić na rzecz importu samochodów ze Szwecji czy […]

Jak sprawdzić przebieg auta z Niemiec

Do Polski każdego roku trafia kilkaset tysięcy używanych samochodów. Jak pokazują statystyki, w ponad połowie przypadków są to auta z Niemiec. Wciąż obserwujemy wzmacnianie się tego trendu i nic nie wskazuje na to, aby ta tendencja w najbliższych latach miała się zmienić na rzecz importu samochodów ze Szwecji czy sprowadzaniu aut z USA.

Sprowadzanie auta z Niemiec jest dla polskich kierowców niewątpliwie korzystne cenowo i jakościowo. Kwestią, która czasem budzi wątpliwości u kupujących, jest wiarygodność informacji udzielanych w ofertach sprzedażowych i rzeczywista historia pojazdu.

Przebieg to najważniejsze informacje dla kupującego samochód!

Kierowcy, którzy rozważają sprowadzenie samochodu, zastanawiają się między innymi nad tym, jak sprawdzić przebieg auta z Niemiec, oraz jak w wiarygodny sposób zweryfikować inne ważne informacje – tak, aby móc cieszyć się z udanej transakcji, bez ponoszenia niepotrzebnego ryzyka.

Przebieg pojazdu jest dostępny dla każdego w Centralnej Ewidencji Pojazdów

Narzędziem pozwalającym na dokonanie takiej weryfikacji jest Historia Pojazdu, czyli bezpłatna, polsko-niemiecka strona do sprawdzania przebiegu, oraz innych istotnych danych. Jest to usługa zapewniana przez Ministerstwo Cyfryzacji, sposób jej działania jest bardzo prosty – do skorzystania z bazy musisz jedynie posiadać swój profil zaufany, oraz podać podstawowe dane samochodu: datę pierwszej rejestracji, numer rejestracyjny oraz numer VIN.

Jak sprawdzić przebieg auta z Niemiec?

Wprowadzone informacje pozwolą odtworzyć, jak wyglądała historia pojazdu z zagranicy. W oparciu o te dane, stworzony zostanie raport obejmujący wszystkie najważniejsze kwestie, nie tylko wspomniany wcześniej przebieg samochodu z Niemiec, ale także informacje techniczne (między innymi pojemność i moc silnika), dotyczące wyposażenia (jeżeli nie jest oryginalne, może to wskazywać na wypadkowość) i ewentualnych usterek fabrycznych.

Będziesz mógł również sprawdzić, czy auto nie było złomowane, zarejestrowane jako kradzione lub używane jako taksówka (co w znaczny sposób wpływa na stopień eksploatacji). Będziesz mógł poznać informacje dotyczące przebytych incydentów z udziałem pojazdu, a także historię sprawdzeń w serwisie.

Tak uzyskana wiedza odnośnie historii pojazdu pozwoli w ogromnym stopniu ograniczyć ryzyko sfinalizowania transakcji z nieuczciwym kontrahentem. Dane ze strony nie stanowią jedynego sposobu na weryfikację samochodu którym jesteś zainteresowany. Warto poprosić sprzedającego o przedstawienie TÜV-u, czyli dokumentów z badań technicznych (w Niemczech obowiązkowo są wykonywane co dwa lata).

Co obok przebiegu warto sprawdzić w historii pojazdu sprowadzonego z Niemiec?

Zagłębiając się w historii naszego wymarzonego pojazdu warto sprawdzić, czy nie było ogłoszenia akcji serwisowych producenta dla tego modelu. W tym miejscu warto też jeszcze sprawdzić datę pierwszej rejestracji, ponieważ może się okazać, że nasz samochód nie musiał uczestniczyć w akcji, ponieważ… jeszcze nie był wyprodukowany.

Niemieckim rynek motoryzacyjny od lat słynie z szerokiego wyboru korzystnych ofert. Łatwiejsza i szybsza możliwość weryfikacji pojazdów, sprawia, że tym bardziej podnosi się jego atrakcyjność.

Planujesz zakup auta i chcesz mieć pewność dobrego wyboru?

Porozmawiaj z nami na temat zakupu i dowiedz się, na co zawrócić uwagę podczas wyboru auta. 

Wyślij formularz i otrzymaj 3 zweryfikowane oferty auta, którego szukasz!