Jak sprawdzić przebieg auta z Niemiec

22 września 2018 | carforfriend

Jak sprawdzić przebieg auta z Niemiec Do Polski każdego roku trafia kilkaset tysięcy używanych samochodów. Jak pokazują statystyki, w ponad połowie przypadków są to pojazdy pochodzące z Niemiec. Wciąż obserwujemy wzmacnianie się tego trendu i nic nie wskazuje na to, aby ta tendencja w najbliższych latach miała się zmienić – sprowadzanie aut od naszego zachodniego […]

Jak sprawdzić przebieg auta z Niemiec

Do Polski każdego roku trafia kilkaset tysięcy używanych samochodów. Jak pokazują statystyki, w ponad połowie przypadków są to pojazdy pochodzące z Niemiec. Wciąż obserwujemy wzmacnianie się tego trendu i nic nie wskazuje na to, aby ta tendencja w najbliższych latach miała się zmienić – sprowadzanie aut od naszego zachodniego sąsiada jest dla polskich kierowców niewątpliwie korzystne cenowo i jakościowo. Kwestią, która czasem budzi wątpliwości u kupujących, jest wiarygodność informacji udzielanych w ofertach sprzedażowych. Kierowcy, którzy rozważają sprowadzenie samochodu, zastanawiają się między innymi nad tym, jak sprawdzić przebieg auta z Niemiec, oraz jak w wiarygodny sposób zweryfikować inne ważne informacje – tak, aby móc cieszyć się z udanej transakcji, bez ponoszenia niepotrzebnego ryzyka.

Narzędziem pozwalającym na dokonanie takiej weryfikacji jest Historia Pojazdu, czyli bezpłatna, polsko-niemiecka strona do sprawdzania przebiegu, oraz innych istotnych danych. Jest to usługa zapewniana przez Ministerstwo Cyfryzacji, sposób jej działania jest bardzo prosty – do skorzystania z bazy musisz jedynie posiadać swój profil zaufany, oraz podać podstawowe dane samochodu: datę pierwszej rejestracji, numer rejestracyjny oraz numer VIN.

Wprowadzone informacje pozwolą odtworzyć, jak wyglądała historia pojazdu z zagranicy. W oparciu o te dane, stworzony zostanie raport obejmujący wszystkie najważniejsze kwestie, nie tylko wspomniany wcześniej przebieg samochodu z Niemiec, ale także informacje techniczne (między innymi pojemność i moc silnika), dotyczące wyposażenia (jeżeli nie jest oryginalne, może to wskazywać na wypadkowość) i ewentualnych usterek fabrycznych. Będziesz mógł również sprawdzić, czy auto nie było złomowane, zarejestrowane jako kradzione lub używane jako taksówka (co w znaczny sposób wpływa na stopień eksploatacji). Będziesz mógł poznać informacje dotyczące przebytych incydentów z udziałem pojazdu, a także historię sprawdzeń w serwisie. Tak uzyskana wiedza pozwoli w ogromnym stopniu ograniczyć ryzyko sfinalizowania transakcji z nieuczciwym kontrahentem. Dane ze strony nie stanowią jedynego sposobu na weryfikację samochodu którym jesteś zainteresowany. Warto poprosić sprzedającego o przedstawienie TÜV-u, czyli dokumentów z badań technicznych (w Niemczech obowiązkowo są wykonywane co dwa lata).

Niemieckim rynek motoryzacyjny od lat słynie z szerokiego wyboru korzystnych ofert. Łatwiejsza i szybsza możliwość weryfikacji pojazdów, sprawia, że tym bardziej podnosi się jego atrakcyjność.

16 czerwca 2021 | Anita Tądel

Maj 2021 – sprowadzone na zamówienie

Dla naszych Klientów kupiliśmy na zamówienie m.in.: Audi R8, Volvo, Opel Ampera, Chevrolet Cruz, Ford Mondeo, Audi A6 S-line, Maserati, BMW, Audi A4, BMW 530, Maserati Quattroporte, Mitsubishi Outlander, Nissan Z 370, Audi S4, VW Sharan, Audi A6 Avant, Mazda 2,

11 czerwca 2021 | Anita Tądel

Ruszył Konkurs Wakacyjny dla Klientów

W Konkursie Wakacyjnym nasi Klienci mają szansę wygrać 3000 zł lub paliwo! Wystarczy nakręcić i przesłać do nas krótki filmik.

16 maja 2021 | Anita Tądel

Kwiecień 2021 – sprowadzone na zamówienie

Dla naszych Klientów kupiliśmy na zamówienie m.in.: Skoda Superb, Volvo Cross Country V90, Volvo Cross Country V60, Land Rover, BMW 430i, Ford Galaxy, Dodge, Fiat 124 Spider, Maserati Quattroporte.