Jak sprawdzić przebieg auta z Niemiec

22 września 2018 | carforfriend

Jak sprawdzić przebieg auta z Niemiec Do Polski każdego roku trafia kilkaset tysięcy używanych samochodów. Jak pokazują statystyki, w ponad połowie przypadków są to pojazdy pochodzące z Niemiec. Wciąż obserwujemy wzmacnianie się tego trendu i nic nie wskazuje na to, aby ta tendencja w najbliższych latach miała się zmienić – sprowadzanie aut od naszego zachodniego […]

Jak sprawdzić przebieg auta z Niemiec

Do Polski każdego roku trafia kilkaset tysięcy używanych samochodów. Jak pokazują statystyki, w ponad połowie przypadków są to pojazdy pochodzące z Niemiec. Wciąż obserwujemy wzmacnianie się tego trendu i nic nie wskazuje na to, aby ta tendencja w najbliższych latach miała się zmienić – sprowadzanie aut od naszego zachodniego sąsiada jest dla polskich kierowców niewątpliwie korzystne cenowo i jakościowo. Kwestią, która czasem budzi wątpliwości u kupujących, jest wiarygodność informacji udzielanych w ofertach sprzedażowych. Kierowcy, którzy rozważają sprowadzenie samochodu, zastanawiają się między innymi nad tym, jak sprawdzić przebieg auta z Niemiec, oraz jak w wiarygodny sposób zweryfikować inne ważne informacje – tak, aby móc cieszyć się z udanej transakcji, bez ponoszenia niepotrzebnego ryzyka.

Narzędziem pozwalającym na dokonanie takiej weryfikacji jest Historia Pojazdu, czyli bezpłatna, polsko-niemiecka strona do sprawdzania przebiegu, oraz innych istotnych danych. Jest to usługa zapewniana przez Ministerstwo Cyfryzacji, sposób jej działania jest bardzo prosty – do skorzystania z bazy musisz jedynie posiadać swój profil zaufany, oraz podać podstawowe dane samochodu: datę pierwszej rejestracji, numer rejestracyjny oraz numer VIN.

Wprowadzone informacje pozwolą odtworzyć, jak wyglądała historia pojazdu z zagranicy. W oparciu o te dane, stworzony zostanie raport obejmujący wszystkie najważniejsze kwestie, nie tylko wspomniany wcześniej przebieg samochodu z Niemiec, ale także informacje techniczne (między innymi pojemność i moc silnika), dotyczące wyposażenia (jeżeli nie jest oryginalne, może to wskazywać na wypadkowość) i ewentualnych usterek fabrycznych. Będziesz mógł również sprawdzić, czy auto nie było złomowane, zarejestrowane jako kradzione lub używane jako taksówka (co w znaczny sposób wpływa na stopień eksploatacji). Będziesz mógł poznać informacje dotyczące przebytych incydentów z udziałem pojazdu, a także historię sprawdzeń w serwisie. Tak uzyskana wiedza pozwoli w ogromnym stopniu ograniczyć ryzyko sfinalizowania transakcji z nieuczciwym kontrahentem. Dane ze strony nie stanowią jedynego sposobu na weryfikację samochodu którym jesteś zainteresowany. Warto poprosić sprzedającego o przedstawienie TÜV-u, czyli dokumentów z badań technicznych (w Niemczech obowiązkowo są wykonywane co dwa lata).

Niemieckim rynek motoryzacyjny od lat słynie z szerokiego wyboru korzystnych ofert. Łatwiejsza i szybsza możliwość weryfikacji pojazdów, sprawia, że tym bardziej podnosi się jego atrakcyjność.

25 października 2020 | carforfriend

Październik 2020 cz.3 – Kupione na zamówienie

Seat Leon 2013 1.4
Renault Megane 2012 1.6
Skoda Octavia Scout 2017 2.0tdi
Mercedes CLK W209
Kia Soul 2016 1.6t 204KM

25 października 2020 | carforfriend

Październik 2020 cz.2 – Kupione na zamówienie

Dla naszych Klientów kupiliśmy na zamówienie
Volvo V70 2009 2.0d
Opel Mokka 2017
Honda Civic 2009 1.8
Citroen Berlingo

10 października 2020 | carforfriend

Październik 2020 cz.1 – Kupione na zamówienie

Tym razem kupiliśmy
Volvo XC70
BMW i3 2019 (dwie sztuki)
Toyota Rav4 2013 2.2d