Samochody używane sprowadzone w I kwartale 2023

8 kwietnia 2023 | Anita Tądel

Znamy najlepszych sprzedawców używanych samochodów w Europie. Znamy też ulubieńca klientów I kwartału 2023 roku. Zobacz jaki model wygrywa konkurs popularności.

Wiemy jaka marka samochodów staje się ulubieńcem Klientów!

W ostatnim kwartale królem zamówień w wśród klientów było VOLVO. Nowsze i starsze używane VOLVO szły jak bułki o poranku w szwedzkiej piekarni!

Ta marka znana jest przede wszystkim z zaangażowania w dziedzinie bezpieczeństwa. Właśnie oni wynaleźli pasy bezpieczeństwa z trzema punktami przypięcia. Volvo był również pionierem poduszek powietrznych bocznych i zawsze jest oceniane jako jedna z najbezpieczniejszych marek samochodowych na świecie.

Volvo zostało założone w Göteborgu, w Szwecji, w 1927 roku i nadal ma tam swoją siedzibę. Firma ma silną szwedzką tożsamość i jest znana z produkcji wysokiej jakości pojazdów, które są budowane, aby wytrzymać surowy skandynawski klimat.

Volvo zobowiązało się do zrównoważonego rozwoju i postawiło sobie za cel osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2040 roku. Inwestują intensywnie w technologię elektryczną i hybrydową i wprowadzili już kilka udanych modeli elektrycznych, w tym XC40 Recharge.

Samochody Volvo są znane z eleganckiego, minimalistycznego designu, który inspirowany jest szwedzkim dziedzictwem firmy. Wnętrza są zaprojektowane z naciskiem na komfort i funkcjonalność, a zewnętrzna stylistyka ma wyraźny, elegancki wygląd.

Nic więc dziwnego w tym, że nasi Klienci coraz częściej wybierają pojazdy właśnie tej marki. Kliencie sięgają chętnie po stare VOLVO 2,4 Litra, 2,5 Litra, XC 90, XC 70,  V 60 /, ba nawet V70 nadal jest w grze!

Do tego nowe MODELE XC 90, jak ten ze zdjęć T6, Polarstar, 320 KM! XC 60 to natomiast, najczęściej kupowane przez Czechów i Polaków auto w ostatnim kwartale.

Oczywiście nadal popularne jest Audi oraz Japońska motoryzacja, HONDA, C-RV – Honda CHR Hybryda, itp. Audi A4 wpadło trochę w rolę MONDEO z poprzednich lat. Audi A4 to po prostu użyteczne domowe autko 🙂

Średnia cena i dygresja na koniec 🙂

Średnia cena używanych samochodów to 23.000 Euro na dziś. Nasi Klienci mają za to za to średnio 6-7 letnie auto.

Samochody, które oglądacie w galerii to pojazdy sprzedane ze Szwecji, Polski, Niemiec do Hiszpanii, Czech (większość) i oczywiście do Polski. Sprzedaż aut online stała się normą i codziennością, Sprzedaż online to dzisiejsza postpandemiczna rzeczywistość. Tak samo jak ich nowe, dużo wyższe ceny.