Zakup auta w Szwecji i sprowadzenie do Polski

10 października 2018 | carforfriend

Przez ostatnią dekadę rynek niemieckich, holenderskich, belgijskich, a nawet angielskich aut został już dawno podbity. Po polskich ulicach jeździ coraz więcej samochodów sprowadzonych z zagranicy. Jeśli chcemy być oryginalni i jeżeli szukamy naprawdę dobrego auta, to warto przyjrzeć się nowemu trendowi jakim jest samochód używany ze Szwecji. Gdzie go szukać i jak sprowadzić auto do Polski?

Przede wszystkim warto wspomnieć, że znalezienie samochodu używanego w kraju skandynawskim nie będzie takie proste jak na przykład w Niemczech. Sprawdzając szwedzki rynek już od razu widać, że aut z drugiej jest znacznie mniej. Do tego dochodzi jeszcze wielkość kraju, która z pewnością nie ułatwia tego zadania. Jeśli zatem jesteśmy zdecydowani na auta używane ze Szwecji, to musimy wiedzieć, że znalezienie wymarzonego egzemplarza może trochę potrwać, a do tego może wiązać się z długimi podróżami po kraju. Niemniej jednak, krok po kroku można pokonać wszystkie przeszkody bo korzyści wynikające z zakupu takiego auta są bardzo duże. Największy wybór to www.blocket.se – strona tylko po szwedzku. W carforfriend.pl mówimy po szwedzku oczywiście i pomożemy!

Krok po kroku – jak sprawdzić auto zakupione w Szwecji?

Po pierwsze, Szwedzi bardzo dbają o swoje samochody i jeśli już decydują się na sprzedaż, to w ręce nowego właściciela chcą oddać auto w jak najlepszym stanie. Kupując w tym kraju można mieć pewność, że jeśli auto przeszło przegląd techniczny to jest w pełni sprawne. Nie ma mowy o przymykaniu oka nawet na jakieś drobne usterki. Po drugie, każdy z nas ma możliwość sprawdzenia przez Internet do kogo wcześniej należało auto, jak często miało robione przeglądy i kiedy była pierwsza rejestracja. Na stronie https://transportstyrelsen.se podasz numer rejestracyjny auta i się szybko dowiesz. Też chętnie pomożemy jeśli nie znasz szwedzkiego!
Ważne jest też to, że w Szwecji nie ma samochodów powypadkowych. Wcale! Jeśli jest wypadek to auto trafia na złom, a nie aukcję jak w Niemczech!

No dobrze, skoro uda nam się już znaleźć wymarzony samochód, to jak kupić auto za granicą? Przede wszystkim już podczas podpisywania umowy trzeba zwrócić uwagę na dowód rejestracyjny. Okazuje się bowiem, że w Polsce rejestracja będzie możliwa tylko wtedy gdy dowód będzie miał dwie części, czyli żółtą i niebieską. Poza tym należy zlecić tłumaczenie dokumentów i zgłosić akcyzę do Urzędu Celnego. Na koniec pozostaje już tylko wizyta w wydziale komunikacji i odbiór tablic rejestracyjnych.

Procedury związane z zakupem używanego samochodu ze Szwecji wcale nie muszą być problematyczne na tyle, na ile się wydają. Wystarczy, że znajdziesz rzetelnego importera aut ze Szwecji w Polsce, który niemal wszystkie formalności załatwi za Ciebie. W związku z powyższy, zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą na importowane i sprawdzone auta używane. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

 

25 października 2020 | carforfriend

Październik 2020 cz.3 – Kupione na zamówienie

Seat Leon 2013 1.4
Renault Megane 2012 1.6
Skoda Octavia Scout 2017 2.0tdi
Mercedes CLK W209
Kia Soul 2016 1.6t 204KM

25 października 2020 | carforfriend

Październik 2020 cz.2 – Kupione na zamówienie

Dla naszych Klientów kupiliśmy na zamówienie
Volvo V70 2009 2.0d
Opel Mokka 2017
Honda Civic 2009 1.8
Citroen Berlingo

10 października 2020 | carforfriend

Październik 2020 cz.1 – Kupione na zamówienie

Tym razem kupiliśmy
Volvo XC70
BMW i3 2019 (dwie sztuki)
Toyota Rav4 2013 2.2d