Auto używane czy nowe? Jak dokonać dobrego wyboru i nie żałować

12 listopada 2021 | carforfriend

Właśnie zaczynasz czytać artykuł, w którym chcemy się podzielić z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem. W związku z tym będzie zwięźle, konkretnie i na temat. Zgodnie z tym co zawarliśmy już w tytule, przygotowaliśmy odpowiedź na pytanie, czy kupić auto używane, czy nowe?
Zanim jednak przejdziemy do samej odpowiedzi to kilka słów o tym, z czego korzystaliśmy, przygotowując ten artykuł. Po pierwsze to nasze wieloletnie doświadczenie wynikające ze sprawdzenia tysięcy (tak już liczymy to w tysiącach) aut przed zakupem. Po drugie wiedza na temat aut nowych i całego procesu ich sprzedaż. Do tego dołożyliśmy jeszcze Twoje oczekiwania co do nowo kupowanego auta. Skąd znamy Twoje oczekiwania? Z rozmów z Tobą oraz naszymi klientami. Rozmów, które odbywają się zarówno przed zakupem, jak i w trakcie użytkowania znalezionych przez nas aut. Sam widzisz, że znamy się na tym, o czym piszemy! Nie wierzysz? Zapraszamy do lektury!

Nie czekaj aż inni Cię wyprzedzą

działaj z nami już dziś!

SKONTAKTUJ SIĘ

Auto używane ver. auto nowe — jak je rozróżniać?

Zgodnie z obietnicą będzie konkretnie, dlatego w pierwszym kroku zdefiniujemy, jak rozumiemy pojęcia auta używanego oraz nowego.

Auto nowe — czyli auto kupione od producenta auta lub autoryzowanego sprzedawcy. Auto, które konfigurowałeś, dopłacając za kolejne pakiety wyposażenia, a następnie oczekiwałeś kilka tygodni/miesięcy na realizację swojego zamówienia i odbiór. Może to być również auto przygotowane przez producenta, którym wyjeżdżasz prosto z salonu, bez żadnego wpływu jak będzie ono wyglądać. Jednym słowem jako auto nowe traktujemy te, które nie ma za sobą żadnej historii użytkowania (nie licząc parkowania przez pracowników fabryki czy salonu).

Auto używane — czyli auto, które ma za sobą już pewną historię. Użytkowane przez pierwszego właściciela w sposób, do którego zostało stworzone. Nie stawiamy tutaj żadnych wytycznych dotyczących przebiegu, ponieważ, co jest pewną anomalią, w tym przypadku liczby byłyby bardzo względne.

A jaka jest Twoja definicja auta nowego i używanego? Podziel się z nami w komentarzu…

Auto używane od CFF

Auto nowe — za i przeciw 

Zaczynamy od auta nowego oraz jego przewag nad autem używanym. 

 • Konfiguracja auta według własnych upodobań 

To niewątpliwa zaleta kupowania nowego auta. W większości przypadków producenci umożliwiają konfigurację podstawowych elementów samochodu takich jak: moc silnika, kolor czy wyposażenie dodatkowe. 

 • Gwarancja na nowe auto + pakiety przeglądów

Kupując nowe auto, otrzymujesz gwarancję na naprawę pewnych elementów pojazdu, które zepsują się w określonym czasie lub limicie kilometrów. 

 • Otrzymujesz auto z zapachem nowości 

Otrzymujesz auto, które jeszcze pachnie nowością i dobrze wiemy, że ten zapach bywa uzależniający. 

 

Jednak zakup nowego auta ma również słabe strony: 

 • Wysoka cena, która ciągle rośnie 

Cena nowego auta nie uznaje ograniczeń… Oczywiście auto w wyjściowej wersji jest prezentowane w przystępnej cenie, jednak gdy “zamarzy” Ci się kamera cofania, panoramiczny dach, albo kilka koni mechanicznych więcej… to “sky is the limit!” 

 • Auto będzie do odbioru za… pół roku

Na nowe auto zawsze należało poczekać, jednak obecnie ten czas wydłuża się w nieskończoność. Konfigurujesz swoje auto dziś i odbierasz je za pół roku?

 • Brak aut dostępnych od ręki 

Nowe auta dostępne od ręki były dobrą alternatywną dla tych wykonywanych na podstawie konfiguracji. Oczywiście rezygnowałeś z indywidualnego charakteru auta, ale mogłeś wyjechać nim z salonu tego samego dnia. Dziś jednak to już przeszłość… nowych aut dostępnych od ręki praktycznie nie ma na rynku.

Weryfikacja aut przed zakupem

Auto używane — za i przeciw 

Przejdźmy do aut używanych i zgodnie z tradycją rozpocznijmy od zalet takiego rozwiązania: 

 • Dużo więcej za mniej 

Mamy tu na myśli dobre wyposażenie, moc silnika czy dodatkowe pakiety stylistyczne, które możesz kupić w cenie podstawowej wersji nowego samochodu. 

 • Auto sprawdzone przez rynek 

Ten argument ma znaczenie zwłaszcza przy modelach, które debiutowały rok lub dwa lata temu. Projektanci cały czas pracują nad nowymi rozwiązaniami, które mają nam ułatwić życie, jednak bardzo często zdarza się, że nowinka techniczna okazuje się być skarbonką bez dna. W przypadku aut używanych możemy skorzystać z doświadczenia innych użytkowników. 

 • Auto używane też może mieć gwarancję 

Tak, zakup auta używanego, może oznaczać zakup auta z gwarancją. Po pierwsze, roczne auto ma jeszcze gwarancję producenta, a Ty możesz je kupić w cenie auta używanego. Po drugie, gdy kupisz auto za pośrednictwem CFF, zyskujesz potwierdzenie jakości kupowanego auta. 

 

Teraz czas na wady aut używanych: 

 • Musisz wybierać z aut, które już zostały skonfigurowane 

W przypadku gdy decydujesz się na zakup auta używanego, nie możesz sobie pozwolić na indywidualną konfigurację. W tym przypadku szukasz modelu, który będzie do Ciebie pasował najlepiej, dlatego dobrze jest mieć doświadczenie w wyszywaniu aut na rynku. 

 • Stan pozostawia wiele do życzenia… 

Niektóre auta używane są zbyt mocno używane, przez co służą nam zbyt krótko. Stan auta, które ma za sobą już pewną historię to podstawowy element do weryfikacji przed podpisaniem umowy kupna. 

 • Umyślne mijanie się z prawdą przez sprzedawcę 

Element, którego nie doświadczysz gdy kupujesz nowe auto, w świecie aut używanych jest niestety normą. Nieuczciwi sprzedawcy, bo o nich mowa, to zmora całej branży i bardzo mocny argument przeciw kupowaniu aut używanych.  

 

Zakup auta używanego z CFF

Auto nowe czy używane? 

Tak jak obiecywaliśmy na początku, było konkretnie i na temat. Na koniec pozostaje nam jedynie odpowiedź na pytanie auto używane czy nowe? Raz jeszcze prześledziliśmy wszystkie argumenty i wady, które dotyczą aut używanych, bardzo łatwo jest zniwelować… W jaki sposób? Wystarczy skorzystać z pomocy przyjaciół! Wyszukiwanie wymarzonego auta, weryfikacja stanu auta czy omijanie nieuczciwych sprzedawców to właśnie nasze DNA. W związku z tym wybierając auto używane z CFF nic nie ryzykujesz, a zyskujesz więcej sprawdzonego auta z gwarancją za mniej. W związku z tym my mamy pytanie do Ciebie: czy warto skorzystać z pomocy CFF? 

 

Dziękujemy, że odwiedziłeś naszego bloga i już teraz zapraszamy Cię na Facebooka oraz Instagrama gdzie znajdziesz jeszcze więcej porad!