Leasing pojazdów z UE

Z nami to możliwe!

Możesz wyleasingować dowolny pojazd spełniający warunek dostawy Wewnątrzwspólnotowej, czyli dostawca musi wystawić fakturę VATowską! Zrobiliśmy już wiele takich transakcji i chętnie pomożemy Tobie i Twojej firmie! Warunki są bardzo proste! Wpłacasz zwykle minimum 10 do 15% wartości pojazdu licząc według końcowej ceny w Polsce.

Kolejność działań

 1. Wspólnie z Tobą wybieramy i ustalamy markę, model, kolor, moc i wszelkie inne ważne dla Ciebie parametry.
 2. Sprawdzimy Twoją wiarygodność wspólnie z naszym preferowanym Leasingodawcą – Alior Leasing – albo z Twoim wskazanym bankiem.
 3. My sprawdzamy i weryfikujemy dane auto w Niemczech, Szwecji, czy gdzie je znajdziemy.
 4. Teraz wpłacasz swoją część kosztu pojazdu.
 5. Dokonamy importu pojazdu dopłacając resztę kwoty. Auto trafi do Świdnicy.
 6. Przygotujemy pojazd do rejestracji dla Leasingodawcy, zapłacimy akcyzę, zrobimy badania techniczne, tłumaczenia.
 7. Ty podpiszesz umowę o leasing.
 8. Leasingodawca zapłaci za pojazd.
 9. Ty odbierzesz pojazd od nas albo dostarczymy Ci pojazd do domu lub firmy na terenie Polski.
 
 

Koszty

 • 7 500 PLN netto – w zależności od kraju, z jakiego sprowadzamy pojazd oraz 3% netto od kwoty, którą za Ciebie finansujemy od zakupu pojazdu do chwili jego wydania w Polsce (do negocjacji).
 • Cena zawiera oględziny, weryfikację w bazach internetowych, transport pojazdu, tłumaczenia, badania techniczne.
 • Cena nie zawiera akcyzy! Zostanie ona naliczona od ceny netto danego pojazdu.
 • Nie zaniżamy akcyzy i dajemy gwarancję legalności pochodzenia pojazdu oraz zgodności opisu pojazdu ze stanem faktycznym.
 • Nie tracisz czasu ani pieniędzy! Odbierasz gotowe auto!
 • Czas trwania: 2-3 tygodnie.
 • Odpowiedzialny za usługę i wstępne oferty:

Leasing samochodów z zagranicy pod wieloma względami jest bardzo korzystnym rozwiązaniem w przypadku przedsiębiorców. Jednak należy pamiętać że, aby móc skorzystać z możliwości sprowadzenia pojazdu z krajów członkowskich Unii Europejskiej w formie leasingu, niezbędne jest spełnienie podstawowego warunku, jakim jest pochodzenie auta od zaufanego, najlepiej autoryzowanego dealera. Wówczas mamy gwarancję tego, że auto cechuje się nie tylko dobrym stanem technicznym, ale także niedużym przebiegiem. Warto jest również mieć na uwadze, aby leasingowane przez nas samochody nie były starsze niż 8 lat w przypadku pojazdów osobowych i 10 lat w zakresie aut ciężarowych. Związane jest to m.in. z tym, że im starszy wybierzemy pojazd, tym trudniej może być nam uzyskać korzystne warunku leasingu.

Leasing auta z zagranicy, obejmuje szereg czynności, które należy dopełnić przed faktycznym sprowadzeniem samochodu do kraju. Mowa w tym momencie m.in. weryfikacji pojazdu w bazach internetowych, przeprowadzeniu badania technicznego oraz jego transporcie do kraju. Następnie należy pamiętać o wyrejestrowaniu i zarejestrowaniu auta w Polsce, co wymaga złożenia w Wydziale Komunikacji szeregu niezbędnych dokumentów, które winny być przetłumaczone na język polski i to przez tłumacza przysięgłego. Zakres wspomnianej dokumentacji obejmuje:

 • dowód własności pojazdu,
 • dowód rejestracyjny,
 • dokument, który potwierdza aktualne badanie techniczne auta,
 • potwierdzenie opłacenia akcyzy.

Leasing aut z zagranicy, na co z pewnością należy zwrócić uwagę, daje o wiele szerszy i większy wybór pojazdów, aniżeli ten, na który przedsiębiorcy mogą liczyć w Polsce, ponieważ niektóre modele na terenie naszego kraju są po prostu niedostępne. Dodatkowo wielokrotnie samochody z innych krajów członkowskich UE, są o wiele lepiej wyposażone, dzięki czemu są w stanie zapewnić nie tylko większy komfort, ale także bezpieczeństwo jazdy.

Samochody z zagranicy mogą być sprowadzane na trzy różne sposoby, tj. przedsiębiorcy mogą zrobić to na własną rękę, skorzystać ze wsparcia profesjonalnej firmy takiej jak nasza lub za pośrednictwem komisu.

5

lat na rynku

6

krajów działalności

1000+

sprawdzonych pojazdów

1000+

zadowolonych klientów