Akcje są Twoim udziałem w kapitale zakładowym Spółki. Kupując akcje stajesz się Akcjonariuszem Spółki Akcyjnej.
Proporcjonalny do Twoich udziałów w akcjonariacie Spółki. Na dziś głównymi akcjonariuszami są Jacek Fijołek 85% akcji oraz Piotr Aleksin 15% akcji Spółki JCK S.A. Po szczegóły sięgnij do Kodeksu Spółek Handlowych. Przeczytaj też statut Spółki, jest dostępny na naszym www w zakładce o inwestowaniu.
Emisja to tyle co oferta sprzedaży akcji w już istniejącej firmie, Spółce S.A. Wpłacone przez nowych akcjonariuszy pieniądze służą do podwyższenia kapitału. Dotychczasowi akcjonariusze mają proporcjonalnie mniejsze udziały akcji tym samym. Po zakończenie emisji, trzy miesiące, lub po sprzedaniu wszystkich oferowanych akcji ogłasza się podwyższenie kapitału o wartość zebranych środków. Spółka w tym czasie działa normalnie sprzedając/ importując kolejne samochody.
NIE, wystarczy przelew z Twojego konta. Na podstawie danych zawartych w „DOKUMENCIE OFERTOWYM” lub wprost ze strony emisji. Świata się zmienia. Teraz wszystko odbywa się on-line. W tym również handel akcjami. Akcje od 1 2021 marca mają mieć postać tylko elektroniczną.
Tak oczywiście, jak zwykle! Ale spokojnie dopiero w chwili sprzedaży Twoich akcji, jeśli sprzedaż po cenie wyższej niż cena zakupu to zapłacisz podatek od przychodów kapitałowych, tak samo jak od lokaty bankowej albo umowy pożyczki. Tak samo od dywidendy, jeśli Spółka będzie wypłacać.
Stawka podatku od dochodów kapitałowych to 19% od Twojego zysku. Płacisz w PIT za rok, który się zamknął. Czyli jeśli sprzedałeś akcji w 2020 roku z zyskiem to musisz na ogólnych zasadach rozliczyć się do końca kwietnia 2021 roku.
Tego nie wiemy i nie możemy powiedzieć. To w jakiś sposób zależy również od Ciebie. Możesz o nas mówić, polecać nas, itp. ALE masz szansę na wzrost wartości samej firmy! Tym samym na wzrost wartości akcji, które będziesz posiadał oraz masz szansę na dywidendę, czyli Twój udział w zysku firmy za dany rok. Dla dzisiejszych akcjonariuszy celem prowadzenia Spółki JCK S.A. jest wzrost wartości Spółki dla właścicieli oraz jak najpełniejsze zadowolenia Klienta z naszych usług.
Wszystkie ryzyka masz opisane w „Dokumencie Ofertowym na stronie www.beesfund.com, które staną się publicznie dostępne dla wszystkich równo 25 lutego, 2021. Zapoznaj się z tymi ryzykami.
Inwestuj zawsze tyle abyś mógł spokojnie dalej prowadzić swoje finanse, mając świadomość, że akcje w celu uwolnienia gotówki musisz dopiero sprzedać/ spieniężyć. Od 2022 roku będzie swoje akcje skupować również w celu umorzenia.
Zależy ile masz akcji i to bardzo zależy. Poniżej o tym. Jako akcjonariusz masz prawo brać udział w walnym zgromadzeniu. Zostaniesz zawiadomiony. Ale to twoje prawo a nie obowiązek. To większościowi akcjonariusze mają obowiązki wynikające z ich większościowego udziału.
Jeśli masz kilka akcji albo raczej w procentach udziały licząc masz 0,007 procenta udziału w kapitale, to nie musisz niczego robić. Spółka wie, że masz jej akcje na podstawie zapisu w biurze maklerskim, i w koniecznych prawem sytuacjach, zwróci się do Ciebie. W pozostałych przypadkach nie musisz mieć garnituru ani brać udziału w poważnych i długich naradach. Po to właśnie SPÓŁKA MA RADĘ NADZORCZĄ.
Jest to organ SPÓŁKI sprawujący funkcje kontrolno-wspierające dla zarządu Spółki. Najczęściej zasiadają tam główni akcjonariusze, przygotowani specjaliści z różnych dziedzin zarządzania biznesem. To oni będą raz na kwartał się spotykać aby rozmawiać o prowadzeniu Spółki i wytyczać dla Zarządu bieżące zadania.
Na dziś Prezesem Zarządu jest Jacek Fijołek, ma większość udziałów, zatem jest też w radzie nadzorczej Spółki. Wspólnie z Piotrem Aleksinem pracują nad rozwojem sprzedaży i jakością usług oferowanych przez firmę Kim jest Jacek albo Piotr? Cóż google it! Znajdziesz o nich sporo informacji na LinkedIn na przykład albo po prostu w Necie.
NIE, Nie jesteśmy spółką notowaną na giełdzie. Być może kiedyś będziemy ale nie dziś i nie jutro. Giełda to bardzo kosztowna forma zbierania kapitału i tak mała firma jak nasza nie ma sensu na dziś sprzedawać akcji przez giełdę.
Możesz to zrobić poprzez sprzedaż dowolnej osobie fizycznej lub prawnej, na przykład jakiejś Spółce, która chce takie akcje kupić. Ustalacie cenę i poszło. Wymagana forma notarialna! Akt notarialny.
Akcje nie przepadają też! Akcje się dziedziczy jak każdy inny majątek.
Jak już pisaliśmy, tego nie wiemy. Będziemy pracować abyś był zadowolony. Wspólny cel również przecież ten sam.
Tego niestety również nie wiemy. Ale będziemy pracować abyś nie stracił. ZAPOZNAJ SIĘ Z RYZYKAMI na stronie. Mogą na to mieć wpływ: polityka w kraju, cena Euro czy jakaś zmiana w otoczeniu firmy lub na rynku.
A czy przeczytałeś instrukcję obsługi samochodu, którym jeździsz?… no właśnie… tak myślałem.
A jeździsz, prawda?
Zapraszam, Jacek Fijołek / Prezes Zarządu
Porozmawiaj z nami na temat zakupu i dowiedz się, na co zawrócić uwagę podczas wyboru auta.
Wyślij formularz i otrzymaj 3 zweryfikowane oferty auta, którego szukasz!