Import samochodów używanych w czasie pandemii

17 kwietnia 2020 | AdminCFF

Koronawirus zaskoczył cały świat, który aktualnie stara się przystosować do nowej rzeczywistości, w której słowa “internet / online” wskazują na świat, który w tym trudnym czasie staje się naszym nowym domem.

Aktualne ograniczenia w kontaktach, wyjściach i podróżach niemalże z dnia na dzień zmieniły również rynek samochodów używanych. Do tej pory nadal najbardziej pożądanym sposobem zakupu samochodu używanego, była bezpośrednia wizyta u sprzedającego, gdzie kupujący na miejscu oceniał stan samochodu, negocjował jego cenę, podpisywał umowę i rozliczał transakcję.

Samochód bez wychodzenia z domu

Tworząc Carforfriend czuliśmy z każdym dniem, jak istotną przewagą konkurencyjną będzie przeniesienie całego procesu sprzedaży / zakupu samochodu do świata cyfrowego. Coraz więcej obszarów przenosi się w naturalnym tempie do internetu, w tym poszukiwanie samochodów używanych. Jednak wydarzenia ostatnich dni i tygodni spowodowały, że to nie wygoda a nadrzędne ograniczenie wymusiło na ludziach dynamiczne przeniesienie większości spraw i codziennych działań na ekran telefonu czy laptopa.

Nowa rzeczywistość

Nowa rzeczywistość wpływa nie tylko na sposób podejścia do finalizacji transakcji, ale również całościowo do zakupu używanego samochodu. W momencie gdy nie ma możliwości fizycznej weryfikacji stanu pojazdu, koniecznym będzie wprowadzenie zasad, mechanizmów, które zapewnią kupującemu gwarancję, pewność zgodności oferty ze stanem rzeczywisty. W naszej usłudze taka gwarancja jest standardem, każdy kupujący otrzymuje od nas 12-miesięczną rękojmię, a przed podjęciem decyzji zakupowej szczegółowe sprawdzenie samochodu w bazach serwisowych i ubezpieczeniowych .

W nowej sytuacji w naszych działaniach nastąpiły tylko drobne zmiany, które mają na celu usprawnienie i dopasowanie się do ograniczeń. Co to oznacza dla naszych Klientów:

  1. Nadal pełny proces wyboru, negocjacji i finalizacji transakcji odbywa się w pełni online
  2. Nasi ludzie aktualnie pracują z domów (poza kierowcami) a nie z biura jak do tej pory
  3. Każdy wydawany samochód przed dostawą do Klienta jest czyszczony i dezynfekowany
  4. Zachęcamy do skorzystania z możliwości dostawy samochodu pod wskazany adres, aby maksymalnie ograniczyć w tej chwili potrzebę przemieszczania się

 

 

 

Dodatkowo wspieramy finansowo służbę zdrowia, która nie może w 100% przejść na pracę zdalną aby ratować nam życie.

Całego serca dziękujemy za każdą sekundę Waszej pracy.

12 lipca 2021 | Anita Tądel

Niemieckie strony z autami – czyli gdzie szukać używanych samochodów z Niemiec?

Import samochodów od naszych zachodnich sąsiadów. Poznaj najpopularniejsze niemieckie strony z autami.

5 lipca 2021 | Anita Tądel

Czerwiec 2021 – sprowadzone na zamówienie

BMW 520, Corvette, Suzuki, Mitsubishi ASX, BMW Z4, VW Passat, VW Touran, Mercedes, Hyundai i30, Mitsubishi ASX, Ford Mondeo, Jaguar, Volvo V90 CrossCountry, Audi Q5, Honda Gold Wing, Suzuki Hayabusa, Dodge Challenger, Kia Carens, VW Passat, Skoda Superb, Chrysler Town and Country,

1 lipca 2021 | Anita Tądel

Import samochodu z USA – jak kupić auto ze Stanów Zjednoczonych tanio i bezpiecznie?

W 2020 roku sprowadzono do Polski 33 367 używanych aut z USA, czyli o 1,0% więcej niż w 2019 roku. Sprawdź jak najlepiej zorganizować import samochodu z USA