Import samochodów używanych w czasie pandemii

17 kwietnia 2020 | AdminCFF

Koronawirus zaskoczył cały świat, który aktualnie stara się przystosować do nowej rzeczywistości, w której słowa “internet / online” wskazują na świat, który w tym trudnym czasie staje się naszym nowym domem.

Aktualne ograniczenia w kontaktach, wyjściach i podróżach niemalże z dnia na dzień zmieniły również rynek samochodów używanych. Do tej pory nadal najbardziej pożądanym sposobem zakupu samochodu używanego, była bezpośrednia wizyta u sprzedającego, gdzie kupujący na miejscu oceniał stan samochodu, negocjował jego cenę, podpisywał umowę i rozliczał transakcję.

Samochód bez wychodzenia z domu

Tworząc Carforfriend czuliśmy z każdym dniem, jak istotną przewagą konkurencyjną będzie przeniesienie całego procesu sprzedaży / zakupu samochodu do świata cyfrowego. Coraz więcej obszarów przenosi się w naturalnym tempie do internetu, w tym poszukiwanie samochodów używanych. Jednak wydarzenia ostatnich dni i tygodni spowodowały, że to nie wygoda a nadrzędne ograniczenie wymusiło na ludziach dynamiczne przeniesienie większości spraw i codziennych działań na ekran telefonu czy laptopa.

Nowa rzeczywistość

Nowa rzeczywistość wpływa nie tylko na sposób podejścia do finalizacji transakcji, ale również całościowo do zakupu używanego samochodu. W momencie gdy nie ma możliwości fizycznej weryfikacji stanu pojazdu, koniecznym będzie wprowadzenie zasad, mechanizmów, które zapewnią kupującemu gwarancję, pewność zgodności oferty ze stanem rzeczywisty. W naszej usłudze taka gwarancja jest standardem, każdy kupujący otrzymuje od nas 12-miesięczną rękojmię, a przed podjęciem decyzji zakupowej szczegółowe sprawdzenie samochodu w bazach serwisowych i ubezpieczeniowych .

W nowej sytuacji w naszych działaniach nastąpiły tylko drobne zmiany, które mają na celu usprawnienie i dopasowanie się do ograniczeń. Co to oznacza dla naszych Klientów:

  1. Nadal pełny proces wyboru, negocjacji i finalizacji transakcji odbywa się w pełni online
  2. Nasi ludzie aktualnie pracują z domów (poza kierowcami) a nie z biura jak do tej pory
  3. Każdy wydawany samochód przed dostawą do Klienta jest czyszczony i dezynfekowany
  4. Zachęcamy do skorzystania z możliwości dostawy samochodu pod wskazany adres, aby maksymalnie ograniczyć w tej chwili potrzebę przemieszczania się

 

 

 

Dodatkowo wspieramy finansowo służbę zdrowia, która nie może w 100% przejść na pracę zdalną aby ratować nam życie.

Całego serca dziękujemy za każdą sekundę Waszej pracy.