Jak nie dać się oszukać podczas sprowadzania auta z zagranicy

17 listopada 2018 | AdminCFF

Wielu kierowców, którzy myślą o tym, aby sprowadzić samochód z zagranicy, często obawia się jednego – oszustwa. Czy słusznie? Na pewno należy zachować czujność. Kupno auta używanego samo w sobie jest już jakimś ryzykiem, a przypadki, kiedy handlarz zbywa używany pojazd, który okazuje się po czasie podrasowanym złomem, nie były niestety odosobnione. Można więc rozważyć import we własnym zakresie.

Kupno samochodu z zagranicy nie musi należeć do szczególnie skomplikowanych operacji, zwłaszcza jeśli upatrzyliśmy już auto, które spełnia nasze oczekiwania. Każdy chciałby znaleźć zadbany, serwisowany egzemplarz z udokumentowanym przebiegiem. Jeśli jednak zależy nam na “samochodzie bez skazy” powinniśmy liczyć się z jego adekwatną do stanu ceną. Trzeba także wziąć pod uwagę konieczne do wypełnienia formalności. Pamiętajmy, żeby dokładnie sprawdzić zgodność wszystkich danych pojazdu oraz dokonać stosownego przeglądu.

Jak bezpiecznie kupić auto za granicą?

Samodzielnie kupowanie pojazdu za pośrednictwem internetu polecane jest tylko osobom, które posiadają rozeznanie na temat zasad działania tego rodzaju stron z ofertą sprzedaży.Kupno samodzielne z mobile czy innych stron jest mocno ryzykowne, gdyż są oszuści, którzy już samo ogłoszenie podrabiają pod kątem oszustwa a samochodu to nawet nigdy się obejrzy. Nigdy nie wysyłaj zaliczek w ciemno! Jeśli nie posiadamy takiej wiedzy, warto skorzystać z pomocy pośrednika. Wówczas jednak łączny koszt zakupu takiego pojazdu trochę rośnie. Nie trzeba chyba dodawać, że takiego handlarza należy dokładnie sprawdzić: porównać ceny z innymi ofertami, upomnieć się o wszelkie szczegółowe informacje dotyczące stanu samochodu czy potwierdzić zasady przeprowadzenia transakcji.

Istnieją również firmy organizujące wyjazdy za granicę, ale w tym przypadku należy postępować tak, jak ze wspomnianymi wyżej pośrednikami. Sprawdzenie opinii, przejrzystości zasad i szczegółów oferty na pewno nikomu nie zaszkodzi. Tutaj też często będziesz miał poczucie, że MUSISZ kupić dane auto. Bo już jesteś, bo to daleko, bo tyle kosztów poniosłeś. NIE, nie musisz. Lepiej stracić 200 Euro na podróż niż 2000 Euro na naprawę w Polsce potem.
Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie carforfriend.pl – Jesteś bezpieczny cały czas, bo cały czas jesteś u siebie w domu na kanapie!

Pamiętaj o rejestracji!

Po przywiezieniu samochodu należy niezwłocznie dopełnić wszystkich formalności. Niezbędne jest przetłumaczenie wszystkich dokumentów na język polski i musi tego dokonać tłumacz przysięgły. W Urzędzie Celnym zgłaszamy deklarację nabycia – AKC-U. Mamy na to 14 dni. Opłacamy akcyzę oraz przedkładamy odpowiednie zaświadczenie. Bardzo istotna jest wizyta w stacji kontroli pojazdów, ponieważ badania techniczne dadzą nam gwarancję, że samochód jest w takim stanie, o jakim mówił nam sprzedawca.

Auto z zagranicy to dla wielu kierowców prawdziwa gratka. W przypadku takiego zakupu trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, dopilnować wszystkich terminów i formalność oraz kilka razy sprawdzić, czy mamy do czynienia z uczciwym handlarzem.
W carforfriend.pl zrobimy te wszystkie działania za Ciebie! Otrzymujesz nie tylko gotowe do użytkowania auto ale również komplet polskich legalnych dokumentów do rejestracji pojazdu.
U nas za Twoje pieniądze otrzymujesz na serio po prostu więcej samochodu. Bo za oszczędzone pieniądze możesz sobie kupić droższe auto. Zaoszczędzony czas spędzisz z rodziną albo na swoim hobby.