Jak przygotować auto do sprzedaży?

17 listopada 2018 | AdminCFF

Auta z zagranicy cieszą się dużą popularnością. Jeśli jednak chcesz sprzedać swój samochód, niekoniecznie jesteś na przegranej pozycji. Trzeba jednak je odpowiednio przygotować i zareklamować. Dzięki temu może być dla wielu osób atrakcyjne tak samo jak samochód z Niemiec. Na plus działa to, że nie trzeba przewozić go przez granicę. Podpowiadamy, jak przygotować auto do sprzedaży.

Sprawdź auto i dokonaj drobnych napraw

Sprzedając auto, należy upewnić się, że jest ono technicznie sprawnie. Dobrze jest dokonać drobnych napraw. Zniszczone piórko wycieraczki to może szczegół, ale będzie działać na Twoją niekorzyść. Zastanów się, czy któreś części tego typu nie wymagają wymiany, co nie pociąga za sobą dużych kosztów, a jednocześnie sprawi, że auto będzie się lepiej prezentować. Warto też uzupełnić płyny i oleje.

Wyczyść swoje auto – również wewnątrz

W samochodzie zostaje wiele kurzu i pyłu, których nie tak łatwo się pozbyć. Przed sprzedażą powinno jednak się to zrobić. Często w autach zostawiamy jakieś drobne przedmioty, papierki i akcesoria. Należy je wszystkie wyrzucić. Kupiec powinien mieć wrażenie, że wchodzi do samochodu, który jest neutralną przestrzenią.

Niech Twoje auto lśni

Błyszcząca karoseria sprawi, że samochód będzie się wspaniale prezentować. Należy więc odpowiednio go wypolerować. Można tego dokonać w pojedynkę lub udać się do lakiernika. W przypadku nowych modeli na ogół wystarcza zwykła pasta lekkościerna lub mleczko. Przed nabłyszczeniem karoserii powinna ona zostać dokładnie oczyszczona z pyłu i kurzu – można je zmyć wodą, a dopiero większe zaburzenia wyczyścić szmatką lub odpowiednią szczotką z miękkiego, naturalnego włosia.

Przygotuj odpowiedni opis

Nie tylko Ty sprzedajesz samochód. Twoje ogłoszenie powinno się więc wyróżniać wśród wielu innych. Należy przekonać odbiorców, że Twoje auto jest warte swojej ceny. Niezbędne będą dobrej jakości zdjęcia. Im ich więcej, tym lepiej – ogłoszenie zyska wówczas na wiarygodności. Warto uczciwie i dokładnie opisać wszelkie parametry pojazdu oraz to, jakie naprawki zostały dokonane. Jeśli są potrzebne dodatkowe – również dobrze o tym wspomnieć, ponieważ klient z dużym prawdopodobieństwem zauważy konieczność naprawek w trakcie przeglądu auta. Nie będąc o nich uprzedzony, poczuje się zwyczajnie oszukany.

Sprzedaj samochód i kup lepszy

Zapewne nie myślisz o sprzedaży auta po to, by przesiąść się na rower. Prawdopodobnie chciałabyś kupić po prostu lepszy pojazd. Może bierzesz pod uwagę zakup i transport auta z zagranicy? To może być dobry pomysł, warto jednak skorzystać z pomocy pośrednika (jakim jest np. Car For Friend). Nie wszyscy przecież są tak uczciwi jak Ty, w trakcie sprzedawania auta. Samochód z Niemiec czy Czech to prawdopodobnie świetna inwestycja, pojazd powinien jednak pochodzić z wiarygodnych źródeł.

Sprzedaż auta wymaga trochę wysiłku i cierpliwości, zwłaszcza, że istnieje wiele ogłoszeń tego typu. Odpowiednie przygotowanie samochodu zwiększy jednak jego atrakcyjność w oczach klientów – warto więc skorzystać z naszych porad!