Jak zarabiać na sprzedaży samochodów?

10 października 2017 | carforfriend

Gdybym był bogaty… tak właśnie śpiewał jeden z bohaterów słynnego musicalu. Pamiętasz może, czym się zajmował? Na pewno nie kupowaniem i sprzedawaniem aut. Jak powszechnie wiadomo inwestowanie w samochody używane oraz ich sprzedaż z zyskiem to zajęcie bardzo opłacalne. Nie jest tajemnicą fakt, że osoby handlujące pojazdami zarabiają na tym, a gdy do tego dołożymy miłość do motoryzacji, to jeszcze sie przy tym swietnie bawią (wiemy, co mówimy).

Nie czekaj aż inni Cię wyprzedzą

działaj z nami już dziś!

SKONTAKTUJ SIĘ

Ile zarabia handlarz na jednym aucie?

Ciężko jednoznacznie określić ile pieniędzy otrzymuje osoba zarabiająca na sprzedaży samochodów po sfinalizowaniu każdej transakcji. Należy oczywiście mieć na uwadze uczciwość danego handlarza. Osoby mijające się z prawdą odnośnie stanu samochodu są w stanie zarobić znacznie większe sumy. Aczkolwiek nikt z nas nie będzie chciał zajmować się takimi praktykami. Należy mieć tutaj nie względy etyczne. Uczciwi handlarze nigdy nie narażą się na ewentualne sprawy w sądzie, klienci natomiast zawsze będą chcieć do nich wracać, gdy zajdzie potrzeba kupna kolejnego samochodu.

Pytając, ile zarabia handlarz na sprowadzonym samochodzie, posłużmy się prostym przykładem. Załóżmy, że kupiliśmy w Niemczech Opla Astre H z 2006 roku, z typowym silnikiem 1.6 benzyna. Jego cena będzie wynosić 15 000 złotych. Koszt sprowadzenia to 1200 PLN. Po przywiezieniu samochodu do Polski należy opłacić koszty rejestracji oraz akcyzy, będzie to około 1000 PLN. Jeżeli mamy na uwadze dobro klienta, warto zająć się wcześniej samochodem. Zaliczać się do tego będą drobne naprawy, polerka samochodu oraz jego kompleksowe sprzątanie, koszty będą średnio wynosić 1800 PLN. Doliczmy jeszcze opłatę za wystawienia ogłoszeń (około 100 PLN).

Czy można żyć ze sprzedaży samochodów?

Całkowity koszt zakupu samochodu oraz jego przygotowanie będzie więc oscylować w granicach 19 100 złotych. Taki samochód zostanie wystawiony za 23 3000 PLN (cena jest oczywiście nieco zawyżona, aby kupujący mógł się z nami targować). Finalny samochód będzie sprzedany za 22 300 PLN. Zysk wyniesie zazwyczaj około 3000 złotych. Oczywiście będzie to zależne od wielu innych czynników. Od umiejętności negocjacyjnych, to jakimi samochodami handlujemy, czy od naszej renomy. Generalizując można przyjąć 10 do 15 % w przypadku angażowania własnego kapitału handlarza. Taka prowizja powinna stanowić minimum, poniżej tej kwoty komis zbankrutuje w czasie max roku. Zarabianie 30% i więcej będzie raczej rzadkością bo jest duża konkurencja i rynek jest obficie wypełniony.

 

Jak zarabiać na samochodach?

Gdy już wiemy jak kupić samochód i sprzedać go z zyskiem, musimy podjąć się pierwszych kroków w handlu pojazdami. Często początki są najtrudniejsze. Możemy mieć z pewnością na uwadze współpracę z www.carforfriend.pl, która polega na inwestowaniu w samochody. Osoba zainteresowana ofertą przeznacza odpowiednią kwotę. Za te pieniądze CAR FOR FRIEND kupuje pojazd, sprowadza go, przygotowuje oraz sprzedaje. Inwestor otrzymuje udział w zysku z danej transakcji.

Jeżeli szukamy innego sposobu na inwestycje w samochody, możemy oczywiście założyć własny komis samochodowy. Jednakże konkurowanie na rynku z renomowanymi markami (lub nieuczciwymi sprzedawcami) może być ciężkie na początku. Warto w takiej sytuacji skorzystać z oferty franczyzowej CAR FOR FRIEND.

Decydując się na ten krok, zostajemy właścicielami działalności gospodarczej z rozpoznawalnym logo. Przedsiębiorca ponadto uzyskuje dostęp do szerokiego zakresu informacji oraz kontaktów w Niemczech. CAR FOR FRIEND chętnie podzieli się doświadczeniem, nauczy podstaw odnośnie mechaniki oraz pielęgnacji samochodu. Przedsiębiorca ponadto dowie się, jakie sprowadzane samochody będą godne uwagi.

Jeżeli chcemy zacząć zarabiać na samochodach, możemy skorzystać z bogatej oferty www.carforfriend.pl.  W zależności od naszych preferencji, możemy inwestować i jedynie czekać na zyski, lub wziąć w sprawy w swoje ręce i sprzedawać samochody wykorzystując logo oraz pomoc renomowanej marki.

Chcesz poznać CFF? Śledź nas na Facebooku oraz Instagramie!