Mity na temat aut sprowadzanych z zagranicy

17 listopada 2018 | AdminCFF

Coraz więcej osób kupujących samochody boryka się z ukrytymi wadami, wysokimi cenami i jakością skrzętnie ukrywaną przez sprzedającego. Kupujemy samochód za odłożone i niemałe pieniądze od osoby prywatnej, aby następnie wydać kolejne na naprawy. Tak właśnie wygląda handel autami w Polsce. Rodak rodakowi sprzedaje samochód, który jest już u kresu sił. Inaczej ma się sytuacja z samochodami sprowadzanymi z zagranicy czy takimi, którymi dysponuje handlarz.

Mity na temat aut używanych – Niemiec płakał jak sprzedawał!

  1. Auta sprowadzone z zagranicy są powypadkowe – to często spotykana wymówka osób, które nie potrafią lub nie chcą skorzystać z takiej możliwości, a zarazem mają obawy, że nam jednak trafi się wypasione auto za nieduże pieniądze.
  2. Niemiec płakał, jak sprzedawał, to nieustannie żartobliwy chwyt, który obiegł już całą branżę handlu samochodami. Na pewno nie płakał, tylko pozwolił sobie na kupno czegoś nowszego, więc aktualnie posiadane nie jest mu potrzebne.
  3. Igła z Niemiec to notorycznie stosowana zagrywka w celu osiągnięcia sprzedaży. Często stosowana, ale możemy powiedzieć jedno – auta z Niemiec są mniej zużyte niż nasze Polskie. Wynika to głównie z faktu, że mają oni lepsze niż my drogi, a ponadto jest to społeczeństwo bardziej zamożne i bardziej dbają tym samym o serwisowanie swoich pojazdów. Samochód przed kupnem z zagranicy należy sprawdzić przez fachowca, ponieważ równie dobrze może być uszkodzony. Pamiętajmy, że auto to nadal tylko maszyna.
  4. Auto używane jest tańsze. Tak nam się tylko wydaje. Gdy szukamy odpowiedniego samochodu, zwróćmy szczególną uwagę na to, że zaniżona cena może o czymś świadczyć. Próbując znaleźć auto naszych marzeń w najniższej cenie, może nas spotkać niemiła niespodzianka. Po miesiącu czy dwóch okaże się, że wiele części tak naprawdę wymaga naprawy, co spowoduje przekroczenie ceny samochodu nawet o drugie tyle.

Jak sprowadzić auto?

Mamy wiele możliwości. Niektórzy korzystają z okazji, przeszukując portale, a potem sami po niego jadą. Inni korzystają z pomocy swoich znajomych, którzy zamieszkują w innym kraju i mogliby takie auto sprowadzić. Jeszcze inni korzystają z możliwości zakupu w okazyjnej cenie samochodu już sprowadzonego przez handlarzy. Jest jednak jeszcze opcja optymalna. Auta sprowadzane z zagranicy możemy dopasować indywidualnie na zamówienie naszych klientów. Wtedy to Wy ustalacie kryteria poszukiwania i fundusze, jakimi dysponujecie. Jeżeli nie znaleźliście w carforfiend.pl interesującej propozycji, to koniecznie napiszcie. Sprawdzimy stan techniczny przed zakupem i sprowadzamy jedynie w pełni sprawne i wartościowe egzemplarze. Samochody z zagranicy czekają na nowych właścicieli.