Gdzie szukać pomocy przy zakupie auta z zagranicy?

17 listopada 2018 | AdminCFF

Kupno samochodu z zagranicy często może okazać się wyzwaniem. Tyczy się to w szczególności osób – które zamierzają dokonać tego w pojedynkę. Taką praktykę raczej się odradza – zawsze warto poprosić kogoś o pomoc, bliskiego znajomego, fachowca lub profesjonalną firmę. Gdzie najlepiej szukać wsparcia?

Znajomi, przyjaciele oraz rodzina

Znaczna część kupujących jako pomoc przy zakupie samochodu wybiera osoby najbliższe. Znajomy lub przyjaciel zawsze pomoże w realnej ocenie stanu danego pojazdu oraz zmieni nas jako kierowca podczas długiej podróży. Niestety na tym zazwyczaj kończą się realne korzyści. Jeżeli bliska nam osoba nie jest fachowcem oraz nie ma doświadczenia w sprowadzaniu pojazdów – pomoc będzie znikoma.

Znajomy lub przyjaciel prawdopodobnie nie będzie posiadał szerokiej wiedzy z zakresu mechaniki, dlatego nie pomoże nam z oceną stanu technicznego pojazdu. Istnieją również małe szanse, aby ktoś bliski nam – wiedział w jakich obszarach danego kraju poszukiwać samochodu oraz znał język niemiecki / szwedzki w stopniu komunikatywnym. W takim przypadku pomoc w zakupie auta będzie wydawać się lepsza ze strony kogoś doświadczonego.

Fachowcy

Jako pomoc przy sprowadzaniu lepiej sprawdzą się osoby z doświadczeniem w kupnie samochodów z zagranicy oraz posiadający wiedzę w zakresie mechaniki. Zazwyczaj pomogą nam w ustaleniu obszaru – gdzie warto w najlepszych cenach szukać danego pojazdu. Jeżeli jest to handlarz, być może doradzi nam gdzie sam zazwyczaj kupuje samochody (lecz niestety taka praktyka jest rzadkością, gdyż takie osoby wolą unikać tworzenia sobie konkurencji).

Osoba z wiedzą mechaniczną pomoże nam z kolei w dokładnym ocenieniu stanu pojazdu. Doradztwo rozpocznie się od określenia, czy samochód jest wart swojej ceny, a jeżeli tak – które z komponentów mogą wymagać wymiany / naprawy. Warto również jest zabrać ze sobą kogoś, kto w sposób komunikatywny włada językiem niemieckim lub szwedzkim. Oczywiście ciężko będzie znaleźć osobę posiadającą jednocześnie doświadczenie w sprowadzaniu pojazdów, wiedzę z mechaniki oraz będzie odpowiednio komunikować się ze sprzedawcami za granicą. Z tego powodu możemy zabrać ze sobą dwóch lub trzech fachowców.

Wadą tego rozwiązania jest fakt, że jeżeli takie osoby nie są naszymi znajomymi lub kimś z rodziny – prawdopodobnie nie pomogą nam bezinteresownie, lecz odpłatnie. Jeśli nie jest to Twój faktycznie dobrze zaufany fachowiec, to licz się z tym, że za Twoimi plecami wyciągnie rękę do sprzedawcy po 200 Euro również! To się na serio często zdarza! Uważaj zatem komu ufasz!
Z tego powodu to rozwiązanie często również odpada. W końcu decydując się na samochody z zagranicy pragniemy kupić dobry pojazd w korzystnej cenie. Zastanawiając się jak kupić samochodów, nie chcemy do kosztów dojazdu dorzucać również wynagrodzenia dla fachowca.

Car For Friend

Obecnie najlepszym rozwiązaniem jako pomoc przy sprowadzaniu pojazdu są marki oferujące usługi z tego zakresu. W interesie tego typu firm zazwyczaj leży dostarczenie klientowi wymarzonego samochodu w korzystnej cenie. Car For Friend oferuje kompleksowe usługi z tego zakresu. Będzie tyczyć się to zakupu wybranego pojazdu, fachowego sprawdzenia stanu technicznego, utargowanie niższej ceny zakupu (różnica zostaje w rękach Klienta), przywiezienie samochodu do Polski oraz pomoc przy jego rejestracji.

Taka oferta może wydawać się mrzonką – w końcu firmy sprowadzające pojazdy pragną jedynie jak najwięcej zarobić, dlaczego ktoś chciałby sprzedawać dobry samochód w tak niskiej cenie? Jednakże ideą marki Car For Friend jest właśnie przyjacielski stosunek do Klienta. Wierzymy, że świadcząc najwyższej jakości usługi – będą Państwo wracać do nas w przyszłości oraz polecać bliskim osobom – tym samym poszerzając krąg przyjaźni, który rozpoczyna zakup używanego auta.

Obecnie zastanawiając się jak kupić samochodów niekoniecznie musimy wykazywać się szeroką wiedzą z zakresu mechaniki. Wystarczy udać się po pomoc do kogoś zaufanego, pragnącego nam pomóc. Taki przyjacielski stosunek znajdziemy w Car For Friend.