Rejestracja samochodu z zagranicy

17 listopada 2018 | AdminCFF

Rejestracja samochodów z zagranicy staje się coraz łatwiejsza. Od stycznia 2018 roku zniesiono obowiązek tłumaczenia dokumentów, które nie zawierają dodatkowych wpisów. Niestety, w praktyce wygląda to nieco inaczej. Urzędnicy zajmujący się rejestrowaniem pojazdów takich jak samochody używane, podejmują decyzje lokalnie – ponieważ do kasy powiatu wpływa część pieniędzy z powiatowych stacji diagnostycznych. Stąd w ich interesie leży, aby jak najwięcej samochodów trafiło na badania techniczne. Rząd stara się ułatwić życie osobom, które sprowadzają samochody z zagranicy, jednak na szczeblu lokalnym takie decyzje nie współgrają z prowadzonymi interesami – bardzo często okazuje się, że trzeba jeszcze “coś” uzupełnić w dokumentach samochodu.

Import jest pewnym źródłem pozyskania wartościowych pojazdów, więc warto zrobić to na własnych warunkach i mieć pełen wgląd nie tylko w przebieg procesu pozyskiwania auta z zagranicy, ale również w historię danego pojazdu. Dzięki CarForFriend.pl jest to bardzo łatwe – od samego początku masz możliwość monitorowania ceny, za którą kupowane jest Twoje auto oraz całego procesu importu. Co więcej, wszystkie formalności są załatwiane za Ciebie!

Import samochodów używanych z zagranicy

Kupno samochodu to w większości przypadków poważna i dobrze przemyślana decyzja, niezależnie od wieku nabywcy. Nie bez powodu, ponieważ na ogół wiąże się to ze sporą inwestycją, szukaniem odpowiedniego auta do swoich możliwości finansowych oraz preferencji. W naszym kraju wielką popularnością cieszą się samochody używane z zagranicy, głównie ze względu na konkurencyjne ceny. Podczas wyboru wymarzonego auta z zagranicy należy liczyć się nie tylko z kosztami zakupu, ale również opłatom towarzyszącym, jak rejestracja samochodu czy ubezpieczenie. Niestety, mimo wprowadzonych ułatwień (zniesienie konieczności posiadania tłumaczeń dokumentów sprowadzanych aut), to od lokalnych władz zależy, czy sprowadzając auto nie będą potrzebne dodatkowe dokumenty, a co za tym idzie – opłaty. Dzięki takim praktykom import samochodów z zagranicy może wydawać się dla wielu potencjalnych nabywców zbyt skomplikowany, a także koszta całej transakcji znacznie wyższe, niż początkowo planowane. Dlatego warto skorzystać z unikatowej oferty naszej firmy, dla nas import aut z zagranicy to nie tylko interes, ale również i pasja.

Oferujemy kompleksową pomoc przy wyborze odpowiedniego auta, sprowadzeniu go do Polski, a także przy załatwianiu papierkowych spraw związanych z rejestracją auta w kraju. W naszej firmie zakładamy, że nie warto oszukiwać naszych klientów, jeśli chcemy, aby do nas wrócili, dlatego zakup auta poprzez naszą firmę to gwarancja, że wybiorą Państwo odpowiednie dla siebie auto w dobrym stanie, bez przekręcanego licznika, a o ewentualnych uszczerbkach będą Państwo informowani jeszcze przed zakupem. Zachęcamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą, a na pewno nie będą Państwo zawiedzeni zakupem auta.