Samochody z USA — wady i zalety aut kupowanych za oceanem

23 października 2021 | carforfriend

Poszukiwanie auta to proces skomplikowany i wymagający czasu oraz cierpliwości. Dobrze jest mieć przyjaciela, który zna się na samochodach i chętnie podzieli się wiedzą oraz doświadczeniem (tak mamy na myśli CFF). Dziś, będąc trochę pod wpływem ostatnio sprowadzanych aut, wzięliśmy na tapet samochody z USA. Na swoim koncie mamy już steki sprawdzonych i kupionych  aut  zza oceanu, dlatego w poniższym artykule opowiemy Ci o wadach i zaletach zakupu auta z USA. Damy Ci teraz chwilę na zrobienie popcornu oraz przelanie dietetycznej coli do szklanki i zaczynamy nasz poradnik!

Nie czekaj aż inni Cię wyprzedzą

działaj z nami już dziś!

SKONTAKTUJ SIĘ

Samochody z USA — każdy kiedyś o nich marzył 

Nie wiemy, czy to przez amerykańskie filmy, oglądane od dziecka, czy może pewna bezkompromisowość amerykańskich samochodów powodują u nas przyśpieszone bicie serca na samą myśl, że możemy wyszukiwać dla Was auta z USA.  Dodge, Ford, Cadillac, Buick, Chrysler, Chevrolet… ale również BMW, Lexus czy Jeep tą są właśnie najczęściej wyszukiwane przez nam marki jeżeli chodzi o rynek amerykański. A dlaczego Wy kierujecie swój wzrok ku motoryzacji z USA? Z naszych obserwacji wynika, że najczęstszym argumentem są właśnie, wspominana przez nas, miłość i zauroczenie. Kolejne miejsca zajmują: 

 • bogate wyposażenie, 
 • korzystne ceny, w szczególności przy zakupie aut uszkodzonych,
 • brak dostępnych modeli na rynku europejskim. 

 

Zakładamy, że skoro czytasz ten tekst, to myślisz o zakupie auta z USA, dlatego w dalszej części opisaliśmy dla Ciebie wady i zalety takiego pomysłu.

Rejestracja samochodu z Niemiec z CFF

Zakup samochodu z USA — wady 

Z premedytacją zaczynamy od opisywania wad zakupu samochodu z USA, ponieważ dobrze wiemy, że możesz mieć jeszcze obawy i szukasz informacji, co może pójść nie tak. 

Po pierwsze musisz się przygotować na skomplikowany proces wyszukiwania oraz weryfikowania auta. Będzie on wymagał od Ciebie cierpliwości i oczywiście czasu. Możesz zdecydować się na zakup auta już sprowadzonego, jednak w tym przypadku musisz być bardzo ostrożny i dociekliwy pod względem przeprowadzonych napraw i stanu technicznego. W naszej pracy jak dobrze wiesz, weryfikujemy setki samochodów miesięcznie i niestety cały czas zdarzają się przypadki, w których przód i tył auta  pierwszy raz spotykają się gdzieś w polskim warsztacie (o czym niestety w ogłoszeniu nie było ani słowa).

Gdy decydujesz się jednak na ściągnięcie auta prosto ze USA dobrze jest, aby zaufana osoba zweryfikowała auto jeszcze na miejscu. Jeżeli nie masz kogoś po drugiej stronie oceanu, musisz mieć świadomość, że kupujesz trochę kota w worku. Oczywiście są sposoby, aby zminimalizować to ryzyko, ale o weryfikowaniu aut na odległość mówimy w innym artykule. 

Ostatnim bardzo ważnym elementem, o którym chcemy tutaj wspomnieć to przystosowanie auta sprowadzanego z USA, do wymogów europejskich norm prawnych. Mamy tu na myśli takie elementy jak dostosowanie oświetlenia, kierunkowskazów, systemu metrycznego czy dobór ogumienia.  

 

Auta z USA wymagające naprawy? 

Zanim przejdziemy do omawiania zalet sprowadzania aut z USA, warto jeszcze porozmawiać o kupowaniu aut wymagających naprawy. Jest to obecnie najbardziej popularna (oraz najkorzystniejsza) droga. Nawet drobne kolizje drogowe w oczach zasobnych Amerykanów, bardzo często dyskwalifikują pojazd z dalszego użytkowania, dzięki czemu za odpowiednio niższą cenę trafia on na rynek europejski.

Samochody z USA

Zakup samochodu z USA — zalety

Zgodnie z tym co pisaliśmy przed chwilą, najczęściej sprowadzanymi autami z USA są pojazdy uszkodzone. Dzięki temu ich bardzo, z tego powodu, obniżona cena oraz niższa kwota zakupu nowych aut w USA powodują, że taka transakcja jest niezwykle opłacalna. Dobrze wyposażony model auta klasy premium, z niskim przebiegiem możemy kupić o kilkadziesiąt tysięcy taniej niż na rynku europejskim. Oczywiście do całej transakcji musimy jeszcze doliczyć koszty:

 • opłaty dla domu aukcyjnego;
 • dokumentacji i przerejestrowania;
 • transportu morskiego i lądowego;
 • VATu w kraju nadmorskim (Holandia, Niemcy);
 • cła w zależności wieku sprowadzanego pojazdu;
 • prowizji firmy dokonującej importu;
 • naprawy;
 • rejestracji w Polsce.

Samochody z USA

Cały czas jednak przy dobrze przeprowadzonej transakcji oszczędzisz sporo gotówki.
Drugą zaletą jest fakt, o którym już wspominaliśmy, ale zależy nam, aby wybrzmiał odpowiednio mocno, czyli kupujesz auto zadbane (nie licząc elementów do naprawy dla auta uszkodzonego), z niskim przebiegiem oraz bardzo bogato wyposażone.
Na koniec wracamy do tego, od czego zaczęliśmy nasz artykuł: będziesz się wyróżniał na drodze, a to jest niewątpliwa zaleta samochodu z USA.

Samochody z USA — możesz liczyć na przyjaciół

W taki oto sposób dobrnęliśmy do końca. Dziękujemy Ci za Twoje towarzystwo. Mamy nadzieję, że rozwialiśmy Twoje wątpliwości dotyczące zakupu auta z USA. Mimo obszernego opisywania wad tego rozwiązania wszystko to w bardzo prosty sposób możesz rozwiązać, zlecając kupno takiego auta nam. Kliknij tutaj i powiedz nam jakiego auta szukasz. Znajdziemy, zweryfikujmy, kupimy, naprawimy i dostarczymy Ci auto z USA prosto pod dom! Yes, we can!