Słów kilka o finansowaniu

25 stycznia 2021 | carforfriend

Kiedy nie brać kredytu na auto? Jacek Fijołek na profilu Carforfriend na facebooku wskazuje na dwie takie sytuacje, gdzie warto rozważyć kredytowanie.

Auto z poprzedniej technologii. Na przykład na Passata lub Audi przed 2016 rokiem. Powyżej 2016 roku owszem, bo jak będziesz za 3 albo 4 lata sprzedawał to zrealizujesz stratę ale nie taką grubą. Kolejna nowinka jeszcze tak nie odetnie wartości z Twojego auta. Ale jeśli masz 2014, to po 2016 masz inne wnętrza i media. 2020 znowu coś tam innego. Za 4 lata twoje auto z 2014 będzie warte 30 do 40 % dzisiejszej ceny. Takie po 2016 utrzyma przez kolejne 4 lata z 60%. Czujesz?

 

Druga krzywa akcja to auta grubo powyżej 60000 zł. Jeśli masz wziąć 80 tysięcy kredytu i 20 własnych. To powinieneś mieć firmę i leasingować. Bo inaczej palisz kasę jak Bettinka moja kochana grzanki co rano, aż dym idzie. Zarabiasz, płacisz podatki, bierzesz kredyt i płacisz odsetki oraz vat itp od samego auta. No trudno to gorzej przepalić, że no może tylko oprócz wpłaty na znane radio. Tak się kurza twarz nie robi! Najpierw użytkujesz, potem tym przedmiotem zarabiasz, potem odliczasz koszty od przychodu, na koniec płacisz 17, 50 zł. VAT.

Zapraszamy do komentowania na naszym facebooku

Staramy się zapewnić naszym przyjaciołom pomoc na każdym etapie procesu zakupu samochodu z zagranicy. Dlatego też oferujemy załatwienie formalności związanych z finansowaniem wymarzonego auta.

Możesz wyleasingować dowolny pojazd spełniający warunek dostawy Wewnątrzwspólnotowej, czyli dostawca musi wystawić fakturę VATowską! Zrobiliśmy już wiele takich transakcji i chętnie pomożemy Tobie i Twojej firmie! Warunki są bardzo proste! Wpłacasz zwykle minimum 10 do 15% wartości pojazdu licząc według końcowej ceny w Polsce.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.