Słów kilka o finansowaniu

25 stycznia 2021 | carforfriend

Kiedy nie brać kredytu na auto? Jacek Fijołek na profilu Carforfriend na facebooku wskazuje na dwie takie sytuacje, gdzie warto rozważyć kredytowanie.

Auto z poprzedniej technologii. Na przykład na Passata lub Audi przed 2016 rokiem. Powyżej 2016 roku owszem, bo jak będziesz za 3 albo 4 lata sprzedawał to zrealizujesz stratę ale nie taką grubą. Kolejna nowinka jeszcze tak nie odetnie wartości z Twojego auta. Ale jeśli masz 2014, to po 2016 masz inne wnętrza i media. 2020 znowu coś tam innego. Za 4 lata twoje auto z 2014 będzie warte 30 do 40 % dzisiejszej ceny. Takie po 2016 utrzyma przez kolejne 4 lata z 60%. Czujesz?

 

Druga krzywa akcja to auta grubo powyżej 60000 zł. Jeśli masz wziąć 80 tysięcy kredytu i 20 własnych. To powinieneś mieć firmę i leasingować. Bo inaczej palisz kasę jak Bettinka moja kochana grzanki co rano, aż dym idzie. Zarabiasz, płacisz podatki, bierzesz kredyt i płacisz odsetki oraz vat itp od samego auta. No trudno to gorzej przepalić, że no może tylko oprócz wpłaty na znane radio. Tak się kurza twarz nie robi! Najpierw użytkujesz, potem tym przedmiotem zarabiasz, potem odliczasz koszty od przychodu, na koniec płacisz 17, 50 zł. VAT.

Zapraszamy do komentowania na naszym facebooku

Staramy się zapewnić naszym przyjaciołom pomoc na każdym etapie procesu zakupu samochodu z zagranicy. Dlatego też oferujemy załatwienie formalności związanych z finansowaniem wymarzonego auta.

Możesz wyleasingować dowolny pojazd spełniający warunek dostawy Wewnątrzwspólnotowej, czyli dostawca musi wystawić fakturę VATowską! Zrobiliśmy już wiele takich transakcji i chętnie pomożemy Tobie i Twojej firmie! Warunki są bardzo proste! Wpłacasz zwykle minimum 10 do 15% wartości pojazdu licząc według końcowej ceny w Polsce.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

12 lipca 2021 | Anita Tądel

Niemieckie strony z autami – czyli gdzie szukać używanych samochodów z Niemiec?

Import samochodów od naszych zachodnich sąsiadów. Poznaj najpopularniejsze niemieckie strony z autami.

5 lipca 2021 | Anita Tądel

Czerwiec 2021 – sprowadzone na zamówienie

BMW 520, Corvette, Suzuki, Mitsubishi ASX, BMW Z4, VW Passat, VW Touran, Mercedes, Hyundai i30, Mitsubishi ASX, Ford Mondeo, Jaguar, Volvo V90 CrossCountry, Audi Q5, Honda Gold Wing, Suzuki Hayabusa, Dodge Challenger, Kia Carens, VW Passat, Skoda Superb, Chrysler Town and Country,

1 lipca 2021 | Anita Tądel

Import samochodu z USA – jak kupić auto ze Stanów Zjednoczonych tanio i bezpiecznie?

W 2020 roku sprowadzono do Polski 33 367 używanych aut z USA, czyli o 1,0% więcej niż w 2019 roku. Sprawdź jak najlepiej zorganizować import samochodu z USA