Używany samochód z Polski czy z zagranicy?

17 listopada 2018 | AdminCFF

Dyskusja wraca. Krajowe czy importować? Które są lepsze? Które tańsze?

NIE MA JEDNOZNACZNEJ odpowiedzi. Zawsze lepsze będzie to, co okaże się lepsze dla Ciebie! My nie sprawdzamy w Polsce aut dla Klientów, bo w Polsce niemal wszyscy kłamią w ogłoszeniach. Dealerzy markowi, komisiarze, handlarze Mirki, handlarze Janusze. Prywatni ogłaszający. 95 na 100 ogłoszeń zawiera nieprawdę w Polsce! Serio. Niemcy i Szwedzi też kłamią i piszą bzdury w ogłoszeniach. Ale nie na taką skalę.

Czy można zatem w Polsce kupić auto? Można, my kupiliśmy Passata w Toruniu. PATRZ foto -oznaczony jako bezwypadkowy, oczywiście wypadek miał, na 12 tysięcy złotych naprawa, głownie lakierniczo ale było. Po co kłamał? Serwisowany w ASO, też nie prawda, bo w Inter Carsie po minimum kosztów przez firmę leasingową. Zgodnie z zaleceniem producenta ale nie w ASO. itp, itd. Kupiliśmy bo w sumie oferta była dobra, handlarz w porządku, bardzo współpracował i był sympatycznym człowiekiem. Auto sprawdziliśmy pod względem historii, serwisów, itp, Wykonaliśmy serwis bieżący już w VW, żeby Niemcy też mogli to widzieć w historii pojazdu.

 

 

Najczęstsze kłamstwa w polskich ogłoszeniach to:
– Jeden właściciel – potem jest, że jeden w Polsce w 2 albo więcej za granicą. To jest też typowe kłamstwo Turków itp w Niemczech.
– Bezwypadkowe – to jest dyskusyjne, bo niektóre rzeczy nie są wypadkowe faktycznie. Nie ma jednej definicji, więc trudno to jednoznacznie określić ale … zwykle jest tutaj kłamstwo.
U nas: Jeśli coś naprawialiśmy to dostaniesz zdjęcie albo opis
– Zarejestrowane – dostaniesz niemieckie tablice, te na lewym/ w no w każdym razie na dyskusyjnym ubezpieczeniu, a na pewno auto nie jest zarejestrowane ani w Polsce ani w Niemczech.
U nas: Zarejestrowane znaczy zarejestrowane! Patrz film z Insignią, że ma DSW a nie z Rostocku czy Monachium tablice
– Pełna faktura VAT – tak ale wie Pan tylko na część bo musiałbym podatek zapłacić, auto jest za 50 tys ale fakturę VAT dam na 30 bo tyle mam wykup z leasingu… bla, bla, bla
U nas: Nikt z nas nie mruga do Ciebie okiem, czasem masz osobno transport albo usługę ale zawsze jest do tego gdzieś co najmniej paragon

– brutto / netto – Wiele ofert po leasingowych dopiero jak zadzwonisz to się dowiesz, że auto jest netto wystawione w ogłoszeniu. Po co? bo lepiej wygląda, bo ktoś się skusi na telefon. (czy otomoto o tym wie? Oczywiście ale płacą za ogłoszenia ludzie to biorą kasę i udają, że nie ma problemu)
U nas:  Od Waszych zakupów zakupów odprowadzamy podatki. Za 2019 prawie MILION złotych w VAT i akcyzie!

– Auto dla żony sprowadziłem — bla, bla, bla, ../ kupiłeś od Turka bez faktury i teraz chcesz przytulić kasę bez VAT, zaniżając akcyzę, itp najlepiej też na Niemca pisząc fakturę na połowę ceny, którą bierzesz, bo potem nie musisz odpowiadać za auto. wywalasz SIM i z głowy. Następny przyjdzie do strzyżenia przecież i tak
U nas: Żona Jacka już ma samochód i jak coś importujemy to dla Ciebie wprost! I dostaniesz fakturę na to auto!

– Gwarancja – TO NIE JEST ŻADNA gwarancja tylko ubezpieczenie od części kosztów. Zależy od przebiegu auta, które kupujesz i jego wieku. Raz dostaniesz 70% kosztów a raz tylko 30% kosztów naprawy.
U nas: Masz normalną rękojmię z mocy prawa. Masz nasz regulamin na stronie.

– Serwisowany – dzwonisz – no wymieniał olej kolega, od którego kupiłem, ja nie robiłem jeszcze bo ma dopiero dwa lata. Please!…
U nas: U nas wiesz, co i kiedy było robione w aucie, jeśli nie wiesz to Ci go nie polecimy raczej.

Na każde z powyższych możemy podać konkretne ogłoszenie z ostatniego tygodnia

– Co na to portale ?
Nic biorą kasę za sztukę ogłoszenia, więc długo jeszcze będzie jak jest. Dlaczego nie ma ocen handlarzy na otomoto ? hmm, no bardzo interesujące, prawda?

Z tych powyższych i jeszcze kilku powodów unikamy handlu w Polsce i Wam też doradzamy ostrożność. Daleko idącą.
Dlatego nasze usługi kosztują tyle ile kosztują, bo są legalne z normalnym podatkiem VAT, akcyzą, zatrudnieniem ludzi na etat i opłaconym ZUS. itp, itd.
Czy wybierzesz Tanio – czy Legalnie i Rzetelnie to już Twój wybór. W tej drugiej kategorii jesteśmy zawsze najkorzystniej!
NIE NAJTANIEJ ale NAJKORZYSTNIEJ! Łapiecie różnicę? Coraz więcej Klientów łapie :))
Dlatego nie porównujcie nas do tej całej patologi.
Często będziemy faktycznie drożej ale zawsze w konkurencji Korzyści będzie dużo wyżej.

12 lipca 2021 | Anita Tądel

Niemieckie strony z autami – czyli gdzie szukać używanych samochodów z Niemiec?

Import samochodów od naszych zachodnich sąsiadów. Poznaj najpopularniejsze niemieckie strony z autami.

5 lipca 2021 | Anita Tądel

Czerwiec 2021 – sprowadzone na zamówienie

BMW 520, Corvette, Suzuki, Mitsubishi ASX, BMW Z4, VW Passat, VW Touran, Mercedes, Hyundai i30, Mitsubishi ASX, Ford Mondeo, Jaguar, Volvo V90 CrossCountry, Audi Q5, Honda Gold Wing, Suzuki Hayabusa, Dodge Challenger, Kia Carens, VW Passat, Skoda Superb, Chrysler Town and Country,

1 lipca 2021 | Anita Tądel

Import samochodu z USA – jak kupić auto ze Stanów Zjednoczonych tanio i bezpiecznie?

W 2020 roku sprowadzono do Polski 33 367 używanych aut z USA, czyli o 1,0% więcej niż w 2019 roku. Sprawdź jak najlepiej zorganizować import samochodu z USA