Wiemy, które auta obronią się przed Inflacją!

28 listopada 2022 | Kompan

Wiadomo nie od dziś, że luksusowe produkty to nie tylko przyjemność wynikająca z ich użytkowania, ale też świetna inwestycja. Markowy produkt to wyjątkowo bezpieczna lokata kapitału, która szczególnie procentuje w trudnych, kryzysowych czasach. Czyli takich jak teraz, kiedy to mamy do czynienia z galopującą inflacją, jakiej nie znał świat od dziesięcioleci.

Auto jako inwestycja chroniąca kapitał

Inwestycja w samochód luksusowy nie różni się niczym od innych tego typu lokat kapitału, z jakimi mamy do czynienia na rynku dóbr luksusowych. Do innych, popularnych rozwiązań w tym zakresie należą zakup złota, biżuterii, kolekcjonerskich alkoholi, nieruchomości czy dzieł sztuki.

Przemyślana inwestycja w samochody była, jest i będzie zawsze skuteczną inicjatywą chroniącą kapitał. Świadczą o tym konkretne wyliczenia rynkowe.

Liczby nie kłamią

Według raportu filmy konsultingowej KPMG zatytułowanego „Rynek dóbr luksusowych w Polsce” największy segment rynku dóbr luksusowych w Polsce stanowią właśnie samochody. W roku 2019 udział aut premium i luksusowych w tym rynku przekroczył 16 mld zł i stanowił ponad 60 proc. jego całkowitej wartości.

Czym jest luksusowe auto, a czym samochód klasy premium?

Rozważając inwestycję w zakup markowego auta, warto jednak sobie wcześniej odpowiedzieć na pytanie, czym jest segment aut luksusowych, a czym tych premium?

Auta luksusowe, według rzeczonego raportu to takie, których wartość przekracza 315 tys. zł. Z kolei samochody premium, to pojazdy klasy średniej z bardzo dobrym wyposażeniem, które plasują się między autami o standardowym wyposażeniu a autami luksusowymi.

Aut luksusowych co roku rejestruje się w Polsce kilkaset. Aut premium zaś kilkadziesiąt tysięcy rocznie.

Marki aut, którym niestraszna inflacja?

Jeśli chodzi o przykłady konkretnych, ekskluzywnych marek motoryzacyjnych, które stabilnie utrzymują swoją wartość, to zdecydowanie należą do nich:

  • BMW,
  • Audi,
  • Mercedes,
  • Jaguar,
  • Infiniti,
  • Lexus,
  • Volvo.

Czy warto sprowadzić auto z zagranicy?

Aby inwestycja w auta luksusowe była jednak jak najbardziej opłacalna, warto sprowadzić samochód z zagranicy. Dlaczego? Rynki motoryzacyjne Europy Zachodniej czy Ameryki Północnej są o wiele bardziej rozwinięte i bardziej bogate, jeśli chodzi o dostępną ofertę, Dlatego to właśnie tam o wiele łatwiej można „upolować” atrakcyjny cenowo model luksusowy auta.

Jak sprowadzić auto z zagranicy?

Aby zminimalizować do zera ryzyko związane ze sprowadzeniem auta, warto zwrócić się o pomoc do doświadczonego pośrednika w zakresie międzynarodowego handlu samochodami. Doświadczony handlarz samochodami to gwarancja, że otrzymamy produkt możliwie szybko, będzie on zgodny ze specyfikacją, no i przede wszystkim nie będzie posiadał ukrytych wad.

Źródło:

https://assets.kpmg/content/dam/kpmg/pl/pdf/2019/12/pl-raport-kpmg-w-polsc-pt-rynek-dobr-luksusowych-w-polsce-2019.pdf

Planujesz zakup auta i chcesz mieć pewność dobrego wyboru?

Porozmawiaj z nami na temat zakupu i dowiedz się, na co zawrócić uwagę podczas wyboru auta. 

Wyślij formularz i otrzymaj 3 zweryfikowane oferty auta, którego szukasz!