Jak sprawdzić historię pojazdu i numer VIN samochodu z Niemiec?

16 listopada 2018 | AdminCFF

Dla wielu osób sprowadzenie auta z Niemiec jest okazją na zakup w miarę młodego samochodu z niedużym przebiegiem i udokumentowaną historią serwisowania. Niestety zdarzają się nieuczciwi handlarze, którzy zatajają przed swoimi klientami ważne informacje, takie jak przebyte wypadki, prawdziwy stan licznika oraz inne dane, które mogą zniechęcić ewentualnego kupca do finalizacji transakcji. Dlatego też, zweryfikowanie historii pojazdu jest tak ważne przed jego zakupem.

Jeżeli jest nam znana historia pojazdu oraz przebieg auta, to zdecydowanie łatwiej będzie nam podjąć decyzję, czy warto jest kupić ten samochód. Sprawdzanie historii pojazdu, choć czasochłonne, będzie owocować w przyszłości, ponieważ dzięki temu zmniejszymy ryzyko wpadnięcia przysłowiową minę.

Dlaczego warto sprawdzić historię pojazdu przed rozmową ze sprzedającym?

Dodatkowo, znając historię pojazdu zyskujemy lepszą pozycję do negocjacji ceny. Wiedzą, że auto przechodziło większe naprawy (np. po stłuczce) możemy w znacznym stopniu obniżyć kwotę, którą będziemy musieli zapłacić za samochód (o ile zdecydujemy się kupić takie auto). Jak widać, dzięki usłudze Historia Pojazdu możemy nie tylko wiele się dowiedzieć, ale również sporo zaoszczędzić!

Historia pojazdu z Niemiec – jak ją sprawdzić?

Na całe szczęście jest teraz możliwe szybkie sprawdzenie historii interesującego nas samochodu na podstawie numeru VIN auta z Niemiec. O tym, w jaki sposób można tego dokonać oraz jakie daje nam to korzyści, opowiadać będzie ten artykuł.

Jak sprawdzić auto z Niemiec –historia pojazdu krok po kroku

Od kilku miesięcy znacznie łatwiej jest sprawdzić historię auta z Niemiec. Wystarczy dysponować numerem VIN (przy oględzinach auta na żywo należy zweryfikować zgodności numeru VIN auta z tym który został nam podany), numerem rejestracyjnym, datą pierwszej rejestracji oraz posiadać profil zaufany konieczny do logowania w rządowych serwisach. Dzięki temu sprawdzenie historii pojazdu jest łatwe, bezpieczne i co najważniejsze, wiarygodne.

Czy da się sprawdzić VIN z Niemiec za darmo?

Internetowa aplikacja ‘Historia Pojazdu’ została niedawno wzbogacona o nowe funkcje, takie jak właśnie weryfikacja danych pojazdów zarejestrowanych w Niemczech. Po wprowadzeniu wspomnianych danych otrzymujemy darmowy raport VIN, z którego dowiemy się, jak wyglądała historia danego pojazdu i czy rzeczywiście jest on w tak idealnym stanie, jak przedstawia go sprzedawca.

Jak sprawdzić przebieg auta?

O tym, jak sprawdzić przebieg auta z Niemiec pisaliśmy już w artykule Jak sprawdzić przebieg auta z Niemiec, jak sprawdzić przebieg sprowadzonego samochodu? Posiadany VIN z Niemiec daje teraz możliwość weryfikacji nie tylko ewentualnej wypadkowej historii, ale także rodzaju posiadanego wyposażenia, wersji silnikowej i wielu innych szczegółów, co dotychczas było niemożliwe. To tak jakbyśmy dane auto oglądali na parkingu przed domem.

Historia pojazdu pomoże nam bezpiecznie kupić auto z Niemiec

Dzięki tej nowej możliwości wpisując w wyszukiwarkę frazę „sprawdzanie VIN Niemcy”, możemy szybko sprawdzić stan faktyczny interesującego nas auta. Nasi klienci mają teraz dodatkowe narzędzie pozwalające na weryfikację informacji dotyczących danego samochodu. Po wyborze danego auta nasza firma przeprowadza gruntowne jego sprawdzenie, którego wyniki otrzymuje klient. Gdy zdecyduje się na jego zakup, my zajmujemy się sprowadzeniem samochodu i dostarczamy go pod wskazany adres.

Dlaczego warto kupić auto z Niemiec

Auta jeżdżące u naszego zachodniego sąsiada mają kilka zalet. Po pierwsze niemieckie przeglądy techniczne są bardziej restrykcyjne i wyjątkowo skrupulatne. Dlatego też stan techniczny auta z ważnym badaniem jest pewny.

Po drugie, modele oferowane na rynek niemiecki są zazwyczaj znacznie lepiej wyposażone niż trafiające do polskich dealerów. Ten sam model może się różnić dodatkowymi elementami wartymi kilka tysięcy złotych. Pozwala to na rynku wtórnym na zdobycie luksusowego auta, z pewną historią.

I wreszcie po trzecie stan techniczny pięcioletniego auta w Niemczech jest przeważnie znacznie lepszy niż samochodu w tym samym wieku jeżdżącego po polskich drogach.

Historia pojazdu nie jest dla nas tajemnicą!

W Car for Friends nasi klienci mogą liczyć na zakup wymarzonego auta w atrakcyjnej cenie i w dobrym stanie technicznym. Historia pojazdu jest szczegółowo weryfikowana przez specjalistów, dzięki czemu nie proponujemy niepewnych aut, tylko takie, które warto obejrzeć z bliska i być może kupić po dokładnych oględzinach.

Z naszą pomocą każdy może prowadzić auto swoich marzeń już dziś. Zapraszamy do kontaktu!