Tanie używane auta samochody z Francji – gdzie kupić

3 marca 2023 | Kompan

Miłośnicy motoryzacji doceniają wyjątkowy design i dobry stan techniczny używanych samochodów z Francji. W ciągu ostatniej dekady do Polski trafiło ponad milion francuskich pojazdów. Poszukiwanie auta na własną rękę wymaga pewnej wprawy i fachowej wiedzy. Na szczęście nie trzeba robić tego samodzielnie – przy wyborze samochodu oraz załatwieniu formalności może nam pomóc doświadczona firma.

Jakie marki samochodów najczęściej sprowadza się z Francji?

Sprowadzanie używanych samochodów z Francji to bardzo częsta praktyka w kraju nad Wisłą. Polacy lubią kupować auta z drugiej ręki pod warunkiem, że ich stan techniczny nie budzi zastrzeżeń. Francuskie marki samochodów, które najczęściej trafiają do naszego kraju to Renault, Peugeot i Citroen. Wybór spośród pojazdów tych producentów jest bardzo szeroki, dzięki czemu każdy fan motoryzacji może znaleźć na zagranicznym rynku prawdziwą perełkę – w tym auta innych marek, które często zaskakują nienagannym stanem. Francuzi na ogół dbają o swoje samochody i doceniają ich luksusowe wersje, dlatego zakup pojazdu zza granicy zazwyczaj okazuje się dobrą inwestycją. Warto pamiętać, że we Francji nie brakuje nieuczciwych sprzedawców, którzy próbują zatuszować historię auta lub zawyżyć jego cenę. Z tego powodu należy dobrze prześledzić każdą ofertę i skonsultować ją ze specjalistą z dziedziny motoryzacji.

Jak kupić używane auto z Francji?

Używane auta z Francji można znaleźć, kupić i sprowadzić do Polski w krótkim czasie. Pierwszym krokiem będzie przeglądanie internetowych aukcji, regularne sprawdzanie ofert od osób prywatnych i porównywanie ogłoszeń w celu znalezienia tych najlepszych. Francuska strona z samochodami zazwyczaj nie jest tłumaczona nawet na język angielski, z czego wynikają poważne problemy. Zasadniczą przeszkodą może okazać się bariera komunikacyjna – nieznajomość języka francuskiego często wywołuje nieporozumienia, przez co transakcja nie dochodzi do skutku. Zakup pojazdu zza granicy można powierzyć doświadczonej firmie, która zajmie się poszukiwaniem wymarzonego samochodu, zweryfikuje jego stan i pomoże otrzymać dofinansowanie, takie jak leasing lub kredyt.

Czy łatwo jest kupić samochód z Francji?

Samodzielne poszukiwanie auta oraz wyjazd do Francji po upatrzony model wiąże się z wieloma formalnościami. Jeśli rzeczywisty stan samochodu będzie zgodny z opisem, a jego przebieg i historia nie budzą żadnych podejrzeń, można przystąpić do zakupu. Tanie auta używane najczęściej sprzedają osoby prywatne – w takim przypadku konieczne będzie spisanie umowy sprzedaży. Następnie należy udać się ze sprzedawcą do prefektury, gdzie auto zostanie wyrejestrowane. Poza tym trzeba zdać dotychczasowy dowód rejestracyjny, wykupić ubezpieczenie OC na 30 dni oraz tablice wyjazdowe, na które czasem czeka się aż do dwóch dni. Kupienie auta z Francji jest zatem skomplikowaną procedurą. Zlecenie tego zadania wyspecjalizowanej firmie znacznie ograniczy formalności, a zakupione auto zostanie dostarczone pod dom nowego właściciela.

Sprowadzenie pojazdu z Francji – o czym pamiętać?

Kupując tani samochód z Francji, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Przed sprowadzeniem auta należy wykonać kilka czynności, w tym:

  • porównać numer VIN z numerem nadwozia w dowodzie rejestracyjnym,
  • sprawdzić grubość powłoki lakierniczej,
  • sporządzić dwujęzyczną umowę kupna-sprzedaży, jeśli auto należy do osoby prywatnej,
  • upewnić się, że auto posiada ważny przegląd – na szybie znajduje się naklejka z danymi stacji diagnostycznej przeprowadzającej ostatnie badanie.

 

Podczas samej procedury zakupu oraz kontroli samochodu mogą wyjść na jaw niezauważone wcześniej wady. Taka sytuacja jest dla obu stron stresująca i nieprzyjemna, jednak dokładne sprawdzenie stanu technicznego stanowi gwarancję dokonania dobrego wyboru.

Samodzielne kupno auta z Francji – czy warto?

Osoby kupujące na własną rękę tanie auta z Francji często popełniają błędy wynikające z braku doświadczenia, co może nieść za sobą nieprzyjemne konsekwencje. Samodzielne sprowadzanie auta zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, zajmuje mnóstwo czasu, generuje dodatkowe koszty i wymaga zaangażowania drugiego kierowcy. Kupując auto za pośrednictwem profesjonalnej firmy, można wybierać spośród sprawdzonych i starannie wyselekcjonowanych ofert. Zakupiony pojazd odbiera się z dowolnego miejsca w kraju, a jego stan techniczny nie budzi żadnych zastrzeżeń, co stanowi dużą oszczędność czasu oraz pieniędzy.