Niemieckie strony z autami – czyli gdzie szukać używanych samochodów z Niemiec?

12 lipca 2021 | Anita Tądel

Import samochodów od naszych zachodnich sąsiadów. Poznaj najpopularniejsze niemieckie strony z autami.

Według danych Ministerstwa Finansów, auta sprowadzone z Niemiec stanowią prawie połowę wszystkich samochodów ściągniętych do Polski z zagranicy.

Najlepsze miejsce, żeby kupić auto z Niemiec to oczywiście Auta dla Przyjaciół. Możesz jednak spróbować sprowadzić używany samochód własnymi siłami. Aby pomóc Ci w tym procesie polecamy niemieckie strony z samochodami, gdzie są oferty zarówno od dealerów jak i od prywatnych sprzedawców.

Najważniejsze to wnikliwie poznać rynek na którym oferowane są interesujące nas używane samochody. Rozeznanie na stronach z ogłoszeniami motoryzacyjnymi może pochłonąć sporo czasu i cierpliwości ale warto poznać ich jak najwięcej w poszukiwaniu konkretnego modelu.

strony niemieckie z używanymi autami

Import samochodów od naszych zachodnich sąsiadów – najpopularniejsze niemieckie strony z autami

Mobile.de – to internetowa giełda pojazdów założona w 1996 roku w Niemczech, być może najpopularniejsza niemiecka strona z samochodami. Pozwala klientowi kupować nowe i używane pojazdy od osób prywatnych i dealerów samochodowych. W tym miejscu prywatni sprzedawcy mogą bezpłatnie zamieszczać ogłoszenia pojazdów. Ta firma jest częścią eBay od 2004 roku i od tego czasu rozwijała się, stając się jedną z najważniejszych firm motoryzacyjnych w Niemczech.

Da się tu przestawić język strony na polski ale…. wtedy stracisz możliwość wyświetlania zdjęć z interesującymi pojazdami w HD. Klikając to samo ogłoszenie na niemieckiej wersji strony mobile.de masz opcję otwarcia zdjęcia do pełnego ekranu, nawet w jakości HD.

Wyszukiwanie na tej stronie jest bardzo zaawansowane. Można ustawić cały wachlarz kryteriów, według których możesz określić cechy wymarzonego samochodu. Tutaj warto zaznaczyć również „pojazdy uszkodzone”. Solidni sprzedawcy dodają do uszkodzonych auta, które mają np. wybitą szybę lub jedno większe zadrapanie – nie warto przegapić takich okazji.

autoscout24.de – to jeden z najpopularniejszych niemieckich serwisów ogłoszeniowych z autami. Wyróżnia go obecność samochodów z różnych krajów Unii Europejskiej. Znajdziesz tu oferty pojazdów używanych z Niemiec, Szwecji, Francji, Holandii i nie tylko. Strona ta też da się przestawić na język polski ale nie ma opcji zdjęć w HD.

 

Inne niemieckie strony to takie, na których znajdziemy ogłoszenia samochodami używanym danej marki. Tutaj również warto pogrzebać. Przykłady takich serwisów to:

  • gebrauchtwagen.bmw.de
  • jungesterne.mercedes-benz.de
  • audi-boerse.de

To te najpopularniejsze strony z ogłoszeniami samochodów.

Sprawdź jak szukać pojazdu w Internecie. Niemieckie strony czy polskie ogłoszenia?

To proste: ustal budżet jaki chcesz przeznaczyć na zakup samochodu. Potem wybierz markę i model, następnie silnik, a na końcu rok produkcji, przebieg i wyposażenie, które MUSISZ mieć. Tak określasz wymarzony pojazd.

Przeglądając niemieckie strony z samochodami dodaj do ceny auta kwotę 6000 zł (koszt importu), a uzyskasz średnią sumę kosztów samochodu z Niemiec.

Niemieckie samochody używane są najlepsze ..?

Panuje opinia o tym, że auta z Niemiec są „lepsze” od tych, które można kupić w polskich komisach. Mają bardziej wiarygodne przebiegi, są bardziej zadbane i w ogóle bardziej warte zachodu 😉 Czy faktycznie tak jest? Nie do końca.

Po pierwsze w komisach sprzedawcy sami sprowadzają samochody z zagranicy – w tym również z Niemiec – i pojazdy, które oferują są tymi, które po prostu nie trafiły do osób prywatnych, gdy oferowały je niemieckie strony z samochodami.

Po drugie w Niemczech również handluje się słabymi autami. Różnica polega na tym, że na rynku niemieckim łatwiej oddzielić oferty dobre od złych. Gdy wiemy na jakie elementy w ogłoszeniu zwracać uwagę, o co zapytać sprzedawcę pojazdu i jak nie dać się nabrać, możemy kupić prawdziwą perełkę. Niezależnie od tego, czy jest pojazdem z Niemiec czy z Polski.

Przy sprowadzaniu samochodu z Niemiec, lub innego kraju Unii Europejskiej ryzyko jest duże (dlatego my sprowadzamy samochody na zamówienie). Wielu osobom wydaje się, że jeśli znają kilka słów po niemiecku, to zrobią świetny interes znajdując „dobre ogłoszenie” i jadąc samemu. To nie takie proste. trzeba zawsze pamiętać o tym, aby sprawdzić historię samochodu z Niemiec. Ale….

Auto w Niemczech są zazwyczaj nadal dużo lepiej wyposażone niż te same modele sprzedawane w Polsce.

Niemieckie drogi są dużo lepsze, więc nawet większy przebieg samochodu z Niemiec nie oznacza śmierci technicznej. Niemieckie przeglądy techniczne są „na serio”, więc auta są naprawiane na bieżąco. To na pewno są plusy pojazdów oferowanych u niemieckich sprzedawców.

Jakie formalności trzeba załatwić przy zakupie pojazdu od osób prywatnych w Niemczech?

Do zarejestrowania auta sprowadzonego z zagranicy niezbędna będzie przetłumaczona na język polski umowy kupna-sprzedaży, dowód opłacenia akcyzy i innych opłat rejestracyjnych, wynik badania technicznego oraz tymczasowe tablice rejestracyjne.

O to wszystko musisz zadbać we własnym zakresie. Chyba, że czujesz, że cały ten proces może Cię przerosnąć, albo zwyczajnie cenisz swój czas na tyle aby oddać te sprawy w ręce profesjonalistów, którzy codziennie pracują ze sprowadzonymi autami i pomagają osobom prywatnym we wszystkich etapach importu pojazdu z zagrani. Dlatego warto skorzystać z doradztwa, a nawet kompleksowego załatwienia takiej usługi przez Car For Friend.

Gdzie szukać porady gdy znajdziemy już dobre ogłoszenie?

Auta dla Przyjaciół to grupa doświadczonych ekspertów, którym niestraszne rynki motoryzacyjne wszystkich krajów Europy i nie tylko. To nasi doradcy pomogą przebrnąć przez ten skomplikowany proces. Od wyszukania, wśród tysięcy ogłoszeń, przez transport, tłumaczenia, aż po ubezpieczenie, a nawet finansowanie kupionego pojazdu.

Pomagamy również zweryfikować pojazdy, które klienci wyszukali samodzielnie. Chętnie pomożemy w negocjacjach i ocenimy sprzedawcę. Wyślij do nas link do ogłoszenia, które Cię zainteresowało na adres: jck@autadlaprzyjaciol.pl, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą pomóc zaoszczędzić Ci Czas i pieniądze!